Artuss Kaimiņš Saeimā vadīs Cilvēktiesību komisiju

4 komentāri
Artuss Kaimiņš Saeimā vadīs Cilvēktiesību komisiju
ZANE BITERE, LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja amatā otrdien tika ievēlēts deputāts Artuss Kaimiņš (“KPV LV”).

Kaimiņš šajā amatā tika apstiprināts vienbalsīgi.

Nākamā komisijas sēde notiks ceturtdien, 22. novembrī, pēc Saeimas sēdes. Kaimiņš pēc ievēlēšanas šajā amatā skaidroja, ka ceturtdien komisija vērtēs likumprojektus, kurus varētu pārņemt šajā sasaukumā. Kaimiņš arī pauda pārliecību, ka komisija turpmāk varētu raitāk vērtēt likumprojektus un strādāt blīvākā grafikā.

Starp būtiskajiem jautājumiem Kaimiņš minēja ieceri par to, ka sabiedriskajiem medijiem jāpamet reklāmas tirgus, mediju ombuda izveidi, kā arī nepieciešamību likt lielāku akcentu uz tiesībsarga ieteikumiem.

Taujāts par iespēju, ka komisiju vadība varētu mainīties pēc valdības apstiprināšanas, Kaimiņš atbildēja, ka nekas nav akmenī cirsts.

Priekšsēdētāja vietnieka amatā apstiprināts parlamentārietis Boriss Cilevičs (S), bet komisijas sekretāra amatā ievēlēta deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP).

Kopā ar jau minētajiem deputātiem komisijā darbosies arī Vladimirs Nikonovs (S), Linda Liepiņa (KPV LV), Dace Rukšāne-Ščipčinska (AP), Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Māris Kučinskis (ZZS) un Andrejs Judins (JV).

Jau vēstīts, ka Saeimas Budžeta komisijas vadīšana uzticēta Mārtiņam Bondaram (AP), bet Juridiskās komisijas priekšsēdētāja postenī ievēlēts Jānis Bordāns (JKP).

Saeimas ārkārtas sēdē 20. novembrī lemj par Saeimas frakciju izvirzīto deputātu apstiprināšanu parlamenta komisijās. Pirmdien vairāku partiju pārstāvji tikušies un faktiski panākuši vienošanos par Saeimas komisiju vadību. Jau iepriekš partijas bija pieteikušas savas vēlmes attiecībā uz komisiju vadību, tomēr diskusijas turpinājās. Lielākoties gan komisiju vadība nemainījās salīdzinājumā ar to, kas iezīmējās jau iepriekšējās sarunās.
4 komentāri