Artusa Kaimiņa jaunā partija ir tipiski populisti, secina eksperti

4 komentāri
Artusa Kaimiņa jaunā partija ir tipiski populisti, secina eksperti
LETA

Bardaks dibināšanas kongresā, pretrunīgs līderis un neskaidri principi – izrādās ar to nepietiek, lai jaunu partiju norakstītu. Politologi prognozē, ka Artuss Kaimiņš nebūs politikas viendienītis, bet gan atradīs savu nišu arī nākamajos Latvijas parlamentos.

Šobrīd pie varas Latvijā raujas divas jaundibinātas partijas politologu vērtējumā tie ir kārtējie konservatīvie kristieši un tīrasiņu populisti.

Artuss Kaimiņš pieder pie otrajiem un ir patiesi talantīgs populists. Tik talantīgs, ka viņa jaunajai partijai tik tiešām ir cerības iekļūt Saeimā par spīti neskaidrajai ideoloģijai un absolūtajam atpazīstamu biedru trūkumam – tā vismaz nupat dibinātās partijas Kam pieder valsts nākotni saredz politikas komentētāji.

Ivars Ījabs, politologs:

Viņš ir tāds dabas dots populists, kas ir savā ziņā talants, jo viņš patiešām nonākot publikas priekšā, viņš uzvelkas, viņam tas dod enerģiju, viņš ir enerģētisks un tramīgs un un un tās acis sāk zaigot utt. Latvijas politikā tādu figūru ir bijis krietni maz. Nu, ja mēs nerunājam par atsevišķiem piejūras pilsētu mēriem.

Kaimiņa partijai esot potenciāls, ja ne gluži izkonkurēt Zaļzemniekus vai Saskaņu, bet aizņemt nelielas mūžīgās opozīcijas nišu, kurā šobrīd dzīvo Inguna Sudraba, jaunā partija varētu iekarot. Problēma gan tāda, ka partijai ir spilgts līderis, bet nav atpazīstama komanda.

Māris Zanders, politikas komentētājs:

Kaimiņš lai arī interesants cilvēks, bet vieniem viņš patīk, otriem nē. Līdz ar to, ja principiālais mērķis ir apseglot šo protesta balsojumu, tad ar vienu kaimiņu nepietiks. Tas ir viņam liels izaicinājums atrast cilvēkus, kas uzrunā citus sabiedrības segmentus, ne to, kurus uzrunā viņš pats.

Jāpiebilst, ka Kam pieder valsts ir jau otrā šogad dibinātā partija. Pirms dažiem mēnešiem tika dibināta partija Gods kalpot mūsu Latvijai, kura tagad pretendēs uz konservatīvo kristiešu nišu, kuru savulaik ieņēma Aināra Šlesera Latvijas pirmā partija.

Foto

Video

TOP komentāri

 • Grace
  +2 +2 0

  Grace

  Ir prieks dzirdēt, ka vēl ir kāds, kurš ir iesaistījies un visiem Jums janovēl nepadoties, jo viss sanāks!
  -Un vienmēr visiem jāsaka pretējais tas ir skaidrs! Par to visu maksā.-
  Bet tiešām prieks dzirdēt vārdus, kurus visi vērtējam vis augstāk! Jo īpaši no a. god. I. Poikāna k-ga! Tā ir māksla ar vienu teikumu nokodēt visu sabiedrību ar apziņu, ka VAR! un iedvest visiem cīņas sparu un vēlmi palīdzēt un iet uz priekšu!
  Lai no Jums iznāk Tautas frontes komanda!
 • Volts
  +1 +1 0

  Volts

  Nekādu argumentu jau tur nebija. Tikai klaja nepatika un smīkņāšana. Un nekādu komentāru par to, ka Valsts kontroles likuma grozījumu sakarā ZZS deputāts iztiecies, ka amatpersonām jāatļauj turpināt zagt, jo pretējā gadījumā tas varētu būt pārāk nepanesami..
 • suns

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl