Ārlietu ministrs Rinkēvičs ironizē par Lemberga izteikumiem

3 komentāri
Ārlietu ministrs Rinkēvičs ironizē par Lemberga izteikumiem
VLADISLAVS PROŠKINS, F64 / IEVA LEINIŠA, LETA

“Ja cilvēkam galvā čivina zvirbuļi, tad par to jārunā ar speciālistiem, nevis žurnālistiem,” aģentūrai LETA teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), lūgts komentēt Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) izteikumus pēc viņa pakļaušanas ASV sankcijām.

Šādi ārlietu ministrs reaģēja uz Lemberga teikto, ka viņam jau iepriekš “Rīgas zvirbuļi” esot pačukstējuši, ka šāds ASV lēmums tiek gatavots un to esot kārtojuši divi Latvijas valdības pārstāvji – ārlietu ministrs Rinkēvičs un tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Turklāt ministrs nekad nav konkurējis ar Lembergu Ventspils domes vēlēšanās, tāpēc arī viņa izteikumus par “politisko greizsirdību” uzskata par nepamatotiem.

Aivara Lemberga atbilde tviterī

Skaties vēl: Lembergs preses konferencē komentē ASV piemērotās sankcijas.

Kā ziņots, ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9. decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp pret Lembergu.

Globālā Magņitska vispārējā licence Nr.1 nosaka, ka 30 dienu laikā ir jāpārtrauc sadarbība ar Lembergu un četrām ar viņu saistītām struktūrām – Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

Saskaņā ar noteiktajām sankcijām tiek bloķēti visi Lemberga un augstāk minēto struktūru īpašumi, daļas īpašumos un tieši vai netieši individuāli vai ar citu personu starpniecību piederošās struktūras, kurās viņu daļa ir virs 50%, kas atrodas ASV vai atrodas ASV personu īpašumā vai kontrolē, un par tām jāziņo OFAC.

Lembergs uzskata, ka pret viņu ASV vērstās sankcijas ietekmi neatstās. Viņš aģentūrai LETA teica, ka ar OFAC lēmumu ir “ļoti pavirši” iepazinies un no atzinuma sapratis, ka tagad pasludināts “par diktatoru, kurš Latvijas cietumos ieslodzījis nevainīgus cilvēkus”.

3 komentāri