Ārlietu ministrija: Tā vietā, lai sadarbotos ar Lielbritāniju, Krievija izvēlējusies klaji naidīgu un izaicinošu attieksmi

1 komentārs
Ārlietu ministrija: Tā vietā, lai sadarbotos ar Lielbritāniju, Krievija izvēlējusies klaji naidīgu un izaicinošu attieksmi
LETA

Krievija sākusi spert atbildes soļus un izraida ārvalstu diplomātus. Piektdien, 30. martā, kļuvis zināms, ka Krieviju jāpamet arī vienam Latvijas diplomātam. Tā ir prognozēta atbildes reakcija uz vairāku desmitu valstu lēmumu izraidīt pusotru simtu Krievijas diplomātu, solidarizējoties ar Lielbritāniju, kas Maskavu apsūdz par ķīmisku uzbrukumu tās teritorijā.

Krievijas Ārlietu ministrijā protesta nota piektdien iesniegta 23 valstu vēstniekiem, kuri vienlaikus informēti par diplomātu izraidīšanu. Kā vēsta Latvijas Ārlietu ministrija, Latvijas vēstniecības pārstāvim darīts zināms, ka vistuvākajā laikā Krieviju jāpamet vienam diplomātam.

Gints Jegermanis
Ārlietu ministrijas preses sekretārs

Viņam tika paziņots, ka Krievija izraida vienu Latvijas diplomātu, kuram Krievija jāpamet līdz 6. aprīļa vakaram. Mēs nesauksim vārdu un amatu.

Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš intervijā LNT Ziņām norāda, ka diplomāta izraidīšana vēstniecības darbību neietekmēs.

Latvija nedēļas sākumā paziņoja par Krievijas vēstniecības otrā sekretāra izraidīšanu. Atbildes reakcija šādā situācijā ir ierasta prakse diplomātijā. Tāpēc Maskavas lēmums izraidīt Latvijas diplomātu bija sagaidāms un nepārsteidz.

Gints Jegermanis
Ārlietu ministrijas preses sekretārs

Diemžēl tas neatrisina problēmu. Drīzāk padziļina saspīlējumu. Tā vietā, lai Krievija sadarbotos ar Lielbritāniju, Krievija ir izvēlējusies klaji naidīgu un izaicinošu attieksmi.

Kā ziņots, gandrīz 30 valstis ir solidarizējušās ar britu valdību, kas Krieviju vaino bijušā spiega Sergeja Skripaļa slepkavības mēģinājumā Lielbritānijā, izmantojot savulaik padomju savienībā radītu nervus paralizējošu vielu. Krievija to noliedz un ir atteikusies sadarboties izmeklēšanā. Vēršoties pret Krieviju, kopumā izraidīts ap pussimts krievu diplomātu.

Krievijas jaunākie atbildes soļi seko ceturtdienas pieņemtajam lēmumam izraidīt ASV diplomātus un pirms divām nedēļām izraidītajiem britu diplomātiem.

Jau vēstīts, ka Krievija piektdien, 30. martā, paziņoja par vairāku Eiropas valstu diplomātu izraidīšanu, atbildot uz krievu diplomātu izraidīšanu saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušajam dubultaģentam Sergejam Skripaļam.

1 komentārs