Ārlietu ministrija: Latvija neatbalsta Krievijas balsstiesību atjaunošanu EPPA

4 komentāri
Ārlietu ministrija: Latvija neatbalsta Krievijas balsstiesību atjaunošanu EPPA
EDIJS PĀLENS, LETA

Krievijas balsstiesību beznosacījuma atjaunošana Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā (EPPA) ir pretrunā ar Eiropas Padomes (EP) principiem un pamatvērtībām, un nopietni iedragā EP reputāciju un rīcībspēju, par Latvijas pozīciju portālu Skaties.lv informēja Ārlietu ministrija.

Ministrija norāda, ka Latvija neatbalsta Krievijas balsstiesību atjaunošanu EPPA.

Notikumu attīstība gan EP Ministru komitejā šī gada maijā Helsinkos, gan pašreiz notiekošajā EPPA nav pieņemama, pauž Ārlietu ministrija uzsverot, ka Latvija nevar ignorēt Krimas nelikumīgo aneksiju, konfliktu Donbasā un situāciju Abhāzijā un Dienvidosetijā.

“Latvija un tai līdzīgi domājošās valstis turpinās aktīvi konsultēties un rīkoties, lai aizstāvētu starptautiskās tiesības un pamatvērtības,” teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Iepriekš jau vēstīts, ka 26.jūnijā EPPA vienojās atjaunot Krievijas balsstiesības, kuras tika apturētas, reaģējot uz Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju 2014.gadā.

Tāpat iepriekš jau vēstīts, ka protestējot pret Krievijas balsstiesību atjaunošanu, Ukrainas delegācija otrdien, 25. jūnijā, pametusi EPPA.

Lasi vēlRinkēvičs: Krievijas balsstiesību atjaunošana EPPA iedragā Eiropas Padomes prestižu