Ārkārtas vēlēšanas Rīgā: opozīcijai viedoklis par kopīgu startu vēlēšanās atšķiras

2 komentāri

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau pavisam droši tuvojas, bet līdzšinējie Rīgas domes opozicionāri vēl nespēj vienoties, kā labāk tajās startēt – kopā vai atsevišķi.

Pavīdējusi doma par diviem vēlēšanu blokiem, kas konkurētu ar partiju “Gods kalpot Rīgai” un “Saskaņu”. Viens bloks varētu būt liberāli orientēts, otrs – nacionāli konservatīvs. Taču daudz šķēršļu, lai tas īstenotos, jo ideoloģiski tuvas partijas mēdz būt arī kaismīgākās konkurentes viena otrai.

Vistuvāk iespējai kopīgi startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās šobrīd nonācis liberālais bloks, ko varētu veidot “Attīstībai/Par!” un partija “Progresīvie”. Daudz grūtāk ar sarunām sokas “Vienotībai”, Nacionālajai apvienībai un Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP). Visskeptiskākie par kopīgu sarakstu esot JKP.

“Šis te process nav vienā dienā izlemjams, tur ir sarunu, sarunu procedūras, kur jāvienojas par noteiktiem kompromisiem, programatiskiem uzstādījumiem, par līderiem,” norāda “Latvijas Attīstībai” Rīgas domes frakcijas vadītājs Viesturs Zeps.

Savukārt JKP Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Ozols saka: “Apvienoties blokos tikai tādēļ, lai apvienotos un skaisti pasolītu, nav jēgas. Mums jāapvienojas, lai izdarītu darbus, nevis tādēļ, lai tiktu ievēlēti.”

Otrdien, 11. februārī, kopīgu sarakstu veidošanu opozicionārus mudināja aktīvisti, kas apvienojušies biedrībā “Rīgas līga”. Arī viņi paši vēlas startēt vēlēšanās kādā no šiem vēl netapušajiem blokiem.

2 komentāri