Arhibīskaps Stankevičs šā gada Saeimas vēlēšanās aicina svītrot kandidātus, kuriem cilvēki neuzticas

Pievienot komentāru

Šā gada Saeimas vēlēšanās iedzīvotājiem jāizvērtē katrs kandidāts un pēc nepieciešamības jāizmanto iespēja partiju sarakstos izmantot plusus un mīnusus, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Viņš uzskata, ka politiķi apzinās savu atbildību, taču vienlaikus domā arī par savām interesēm un uzvaru velēšanās. Tāpat Stankevičs aicina vēlētājus būt aktīviem un partiju sarakstos svītrot tos kandidātus, kuriem viņi neuzticas.

Zbigņevs Stankevičs
Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts

Es domāju, ka vēlētājiem ir jābūt aktīviem un jāuzdod konkrēti jautājumi politiķiem. Vēlētāju lielākais ierocis pat arī tādā situācijā, kad liekas, ka nav par ko balsot, ir plusiņi un mīnusiņi, jo jābalso par konkrētiem cilvēkiem. Tas, kuram mēs visvairāk uzticamies, par tiem jābalso un tad pārējie jāsvītro ārā. Tādā veidā mēs varam attīrīt politisko skatuvi. Tie, kuri ir sasmērējušies, jāsvītro ārā. Jebkurā partijā ir godīgi cilvēki, kuri vēlas strādāt valsts labā un tos arī vajag bīdīt. Protas, nav viegli to visu izfiltrēt, bet es domāju, ka katram ir galva uz pleciem un mūsu rīcībā ir pietiekami daudz faktu, lai varam pieņemt lēmumus.