Ar vilšanos, ko nespēj noslēpt pat pieredzējušākie politiķi, – tā noris valdības izveides process

0 Komentāru
Ar vilšanos, ko nespēj noslēpt pat pieredzējušākie politiķi, – tā noris valdības izveides process
FOTO: LETA

Prezidents Laimdotas Straujumas komandai devis vairs tikai nedēļu laika. Ja partneri par amatu sadali tomēr vienoties nespēs, valdības izveide būs jāuztic citai komandai. Pagaidām Vienotībai ir visplašākais portfeļu skaits – premjers, finanses, ārlietas, iekšlietas, satiksme un veselība. Zaļajiem zemniekiem – aizsardzība, labklājība, zemkopība, ekonomika un izglītība. Bet Nacionālajai apvienībai – kultūra, tieslietas un vide, kā arī Saeimas priekšsēdētāja amats

Šodien pie prezidenta ieradās visu trīs topošās koalīcijas partiju līderi šodien atkal ieradās pie prezidenta, lai atskaitītos, kā sokas ar valdības veidošanu. Trijotne šonedēļ tā arī nesanāca kopā, un pie prezidenta devās, paši savā starpā vēl līdz galam nevienojušies.

Pagaidām Vienotībai ir visplašākais portfeļu skaits – premjers, finanses, ārlietas, iekšlietas, satiksme un veselība. Zaļajiem zemniekiem – aizsardzība, labklājība, zemkopība, ekonomika un izglītība. Bet Nacionālajai apvienībai – kultūra, tieslietas un vide, kā arī Saeimas priekšsēdētāja amats.

Klupšanas akmens joprojām ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kuru savā pārraudzībā grib ZZS.

Pēc tikšanās ar prezidentu partneriem nācās atzīt – no tā, vai ZZS spēs piekāpties, atkarīgs, vai valdību vispār izdosies izveidot.

Bez Vides ministrijas iespējamas vēl nelielas modifikācijas. Vienotība ar ZZS iekšlietas varētu mainīt pret izglītību. Tāpat veselība varētu tikt atdota nacionāļiem, kuri gan labprātāk raudzītos citā virzienā, bet ir gatavi kompromisam.

Piedāvājums acīmredzami neapmierina trešo partneri – Zaļo un Zemnieku savienību, kuras līderis Augusts Brigmanis  gan šodien lika domāt, ka spēs ar Vides ministrijas zaudējumu samierināties.

Brigmanis gan ilgi nespēja izturēt starmešu gaismā un aizgāja, pamezdams preses brīfingu tikko sākušos.

Vai vēlme izveidot valdību tomēr būs lielāka par atsevišķu partneru vilšanos, uzzināsim jau pavisam drīz. Straujumas komandai līdz valdības izveidošanai dots laiks – viena nedēļa.
0 Komentāru