Komentāri
Ar pirmo numuru vēlēšanās startēs “Latvijas attīstībai”; 13.numurs tiek Sudrabas partijai
Foto: Guntis Meisters, TV3 Ziņas

Ar pirmo numuru 12.Saeimas vēlēšanās startēs bijušā premjera Einara Repšes dibinātā partija “Latvijas attīstībai”, 8. augustā tika noskaidrots Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) notikušajā parlamenta vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozē.

Ar otro numuru startēs partija “Suverenitāte”, bet ar trešo – partija “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām”.

Pašreizējās valdības koalīcijas galvenajam partnerim, partijai “Vienotība”, Saeimas vēlēšanās būs ceturtais kārtas numurs.

Piekto kārtas numuru izlozēja partija “Izaugsme”, bet sesto – Aināra Šlesera partija “Vienoti Latvijai”.

Septītais numurs izlozē tika nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, astotais Latvijas Reģionu apvienībai, devītais – bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna veidotajai Jaunajai konservatīvajai partijai, bet desmitais – eiroparlamentārietes Tatjanas Ždanokas pārstāvētajai Latvijas Krievu savienībai.

Partija “Saskaņa” izlozēja 11.numuru, Zaļo un zemnieku savienība – 12.kārtas numuru, bet 13.numurs tika bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītajai partijai “No sirds Latvijai”.

Kā ziņots, izlozi rīkoja CVK, un tajā piedalīties bija aicināti visu 13 vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārstāvji. Saeimas vēlēšanu kārtība paredz, ka kandidātu saraksti pirms vēlēšanām ir numurējami un to numuri jānosaka izlozē, lozes velkot kandidātu sarakstu reģistrācijas secībā. Viena nosaukuma kandidātu sarakstam visos vēlēšanu apgabalos piešķirams vienāds numurs.

Kandidātu sarakstu numuri tiks uzdrukāti uz attiecīgo sarakstu vēlēšanu zīmēm blakus saraksta nosaukumam. Tāpat arī vēlēšanu iecirkņos vēlēšanu zīmes tiks sakārtotas sarakstu numerācijas secībā no viens līdz 13, un katra vēlēšanu zīmju komplekta virspusē būs tā saraksta zīme, kura pārstāvji izlozēs pirmo numuru.

Uz vietām parlamentā kopumā pretendē 1156 deputāta amata kandidāti. No kandidātiem 776 jeb 67,1% ir vīrieši, bet 380 jeb 32,9% ir sievietes. Deputātu kandidātu vidū viskuplāk ir pārstāvēti no 41 līdz 50 gadus veci cilvēki, kuru ir 304 jeb 26,3%, savukārt 27 jeb 2,3% kandidātu ir vecumā no 71 līdz 80 gadiem. Visjaunākajam kandidātam ir 21 gads, bet visvecākajam – 80 gadi. Kandidātu vidējais vecums ir 45 gadi.

Augstākā izglītība ir 957 jeb 82,8% kandidātu, bet vidējā izglītība ir 199 jeb 17,2% kandidātu. Kā kandidātu dzīvesvieta visbiežāk norādīta Rīga – to norādījuši 455 jeb 39,4% kandidātu. Vēlēšanās plāno kandidēt 1027 jeb 88,8% strādājošo un 25 jeb 2,2% bezdarbnieku.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl