Komentāri

Ar Krieviju jārunā no spēka pozīcijām – šādi, uzstājoties Rīgā, paziņojis bijušais NATO spēku ģenerālis Ričards Širefs. Paziņojums zīmīgi sasaucas ar šonedēļ īstenotajām alianses mācībām, kas ir vērienīgākās šajā desmitgadē.

Bijušais NATO spēku ģenerālis Ričards Širefs:

Dialogs ar Krieviju ir jāveido. Jāatrod veids, kā ar Krieviju runāt, jāatrod veids, kā sadzīvot ar Krieviju. Taču tas jādara no spēka pozīcijām. Jāparāda liela “stop” zīme, lai demonstrētu, ka Putina īstenotās ambīcijas Krimā un Ukrainā nedrīkst pietuvoties NATO robežām.

Šādu signālu NATO šonedēļ sūtīja, īstenojot desmitgades vērienīgākās mācības Trident Juncture 2015. Alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs izteicās, ka tās pierāda, ka NATO ir gatavs jebkādiem izaicinājumiem, vienlaikus norādot, ka netiecas pēc konfrontācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācības Trident Juncture vienlaikus notika Itālijā, Spānijā un Portugālē, un tajās piedalījās 36 tūkstoši karavīru no vairāk nekā 30 valstīm. Treniņi norisinājās gan uz zemes, gan debesīs un ūdenī. Tur piedalījās arī 250 mūsu valsts karavīru.

Māris Gavrilko, Baltijas bataljona komandieris:

Runājot ar citu valstu karavīriem, Latvijas karavīri novērtēti visaugstāk. Visus uzdevumus, kuri doti mūsu vienībai, tā vienmēr laikus un sekmīgi izpilda.

Apjomīgās mācības tika plānotas vairākus gadus, taču Krimas aneksijas un Islāma valsts aktivizēšanās dēļ, to scenārijā ieviestas būtiskas korekcijas. Uz manevriem tika uzaicināta arī Krievija, tomēr Maskava šo iespēju noraidīja.

Skaties video!

Lasi vēl