5 komentāri

Rīgas mērs Nils Ušakovs pēdējā laikā nācis klajā ar izteikumiem par Latviju, kurus daudzi uztvēruši kā provokatīvus. Politikas speciālisti tajā saskata mērķtiecīgu kampaņu, lai ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina PR metodēm ap sevi mobilizētu Latvijas krievvalodīgos.

Sekojot Nila Ušakova publiskajām izpausmēm par okupācijas tematu, vispirms minama bēdīgi slavenā karikatūra ar velosipēdistu, kur Ušakovs zobojas par Latvijas vēlmi no Krievijas piedzīt okupācijas radītos zaudējumus. Pēc latviešu sabiedrības paustā sašutuma Rīgas mērs taisnojās, ka ir pārprasts, un solīja citreiz domu pasniegt citādāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču uz karstām pēdām sekoja nākamais skandāls. Tiekoties ar sarkanās armijas veterāniem domē, Ušakovs uzsvēra, ka ”bez nacisma sagrāves, bez uzvaras Otrajā pasaules karā latviešiem nebūtu atjaunotas valsts, nebūtu iespējas svinēt 4. maiju un 18. novembri.” Divdomīgais izteikums izsauca jaunu sašutumu vilni. Līdera teikto centās skaidrot partijas biedri.

Partijas Saskaņa Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs:

Uzvara otrajā pasaules karā bija noteicošais faktors, ka Latvija spēja atjaunot savu neatkarību. Jā, tikai pēc 50.gadiem, bet tas bija iespējams. Vācu impērijas sastāvā tas nebija paredzēts!

Ušakovs neatrada laiku sarunai ar TV3 Ziņām. Tikmēr publisko attiecību speciālisti un politiskie konkurenti pārliecināti, ka ar šādiem provokatīviem izteikumiem Saskaņas līderis sācis kampaņu, kuras autori, iespējams, meklējami Putinu tēla veidotāju vidū, un kuras mērķis ir krievvalodīgos vēlētāju mobilizēšana.

Filips Rajevskis, sabiedrisko attiecību konsultants:
Situācijā, kad Rīgā ir problēmas ar namu apsaimniekošanu, kad ir problēmas ar “korķiem”, ir pieaugušas cenas sabiedriskajā transportā, vēlētājs, bet jo īpaši krievvalodīgais, par šādām lietām ir ļoti kritisks. Ušakovs [ar nacionāli ideoloģiskiem jautājumiem] mēģina mobilizēt savu vēlētāju, kurš ir lojāls, kurš saka – mēs par Nilu, neskatoties ne uz ko! Tā ir zināma atblāzma, ko mēs redzam šobrīd Krievijā.

Par to, ka notiekošais nav nejaušība, liecina fakts, ka divdomīgos mēra izteikumus izplatīja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļa. Kad TV3 Ziņas vēlējās noskaidrot, vai tā bijusi pavēle no augšas, atbilde izpalika.

Ušakova ideoloģiskās izpausmes pašlaik pārbauda trīs drošības dienesti, kur vērsušies viņa politiskie oponenti. Pēc Nacionālās apvienības lūguma Satversmes aizsardzības birojā notiek pārbaude, vai Rīgas mēram vēl var uzticēt pielaidi valsts noslēpumam.

Foto

Video

TOP komentāri

 • @dodderer_senior
  +1 +1 0

  @dodderer_senior

  Ušakovs ļoti labi zina un saprot, ko dara!
  Kamēr nebija komanda "no augšas", tikmēr locījās kā zutis, pašlaik laikam jau dotas konkrētākas norādes!
 • sprīdis
  +1 +1 0

  sprīdis

  par musināšanu vai provocēšanu ļaunprātīgos vai sautīgos nolūkos pienākas kriminālatbildība. cik saprotu tad to viņš dara kaimiņvalsts interesēs, to varētu dēvēt par tīšu sabotāžu vai pat par valsts nodevību. ja es būtu prokurors es viņu iesēdinātu.
 • Madara
  0 0 0

  Madara

  Problēma ir tāda, ka nevis taisās uz, bet taisās atkal ieviest te! Tā ir tā problēma. Un otra problēma, ka nezin kāpēc nevar viņam ierādīt pareizo vietu. Interesanti, bet analogā situācijā Krievijā viņam to ierādītu tik ātri un pamatīgi...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl