Ar fiasko turpinās deputātu mēģinājums izmeklēt korupcijas cēloņus valstī

Komentāri

Saeimā spraigas vārdu kaujas ap nu jau kārtējo parlamentāro izmeklēšanas komisiju. Netikuši pie iespējas vadīt izmeklēšanu par korupcijas izskaušanu, ceturtdien, 12. maijā, no komisijas mēģināja izstāties visi opozīcijas deputāti. Šis solis faktiski ir paralizējis komisijas darbu, tomēr deputāti nelaida garām iespēju vienam par otru pasmieties.

Jau ziņots, – pēc skandāliem Valsts ieņēmuma dienestā (VID) opozīcija rosināja un Saeima apstiprināja jaunu Parlamentārās izmeklēšanas komisiju ar garu nosaukumu – “Par korupcijas, lobēšanas, organizētās noziedzības un kontrabandas ietekmi uz nodokļu iekasēšanu un ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanu”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču valdības koalīcija, kura ar gariem zobiem komisiju bija spiesta akceptēt, nolēma  saviem oponentiem neļaut saņemt laurus, par galveno izmeklētāju ieceļot “savējo” – Vienotības frakciju pārstāvošo deputātu Veiko Spolīti.

Protestējot pret šādu soli un pārmetot Spolītim neprofesionālu izmeklēšanas organizāciju, trīs opozicionāri, kas veido pusi no šīs izmeklēšanas komisijas sastāva,  paziņoja par nodomu darbu pamest, to īsti nemaz nesākot.

Opozīcijas lēmums sabotēt darbu, ko pati rosināja veikt, gan nepalika bez atbildes. Īpaši uzrunu deputātam Balodim bija sagatavojies koalīciju pārstāvošais Kārlis Seržants, kuram pašam vajadzēja uzklausīt neatkarīga tautas kalpa Artusa Kaimiņa pārmetumus.

Pēc politiskā cirka, kas ilga teju stundu, notika balsojums. Balodim koalīcija neļāva izmeklēšanas komisiju pamest. Pārējiem diviem opozicionāriem gan to izdevās organizēt.

Līdz ar to komisija palikusi četru cilvēku sastāvā, kas neļauj tai pilnvērtīgi darboties.

Likums gan neļauj to likvidēt, līdz ar to ticamākais scenārijs ir, ka neproduktīvs darbs turpināsies vēl pusgadu.

Savukārt tā apmaksu 17 tūkstošus eiro apmērā būs spiesti segt nodokļu maksātāji.

Video

Lasi vēl