Aptauja: vairums iedzīvotāju uzskata, ka šogad Leģionāru piemiņas dienā pastāv provokāciju riski

0 Komentāru

Sestdien, 16. martā, notiks Leģionāru piemiņas pasākumi. Kā ierasts, tajā paust savu attieksmi vēlas ne tikai leģionāru atmiņas godinātāji, bet arī tie, kuri šādus pasākumus izmanto politiskiem mērķiem.

Aptaujā noskaidrots, cik lieli šajā gadā varētu būt provokāciju riski.

“Kantar TNS” veiktā aptauja rāda, ka 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem domā, ka šogad pastāv provokāciju riski. 35% uzskata, ka provokāciju šajā dienā nebūs, bet vēl katrs piektais nav iedziļinājies šajā jautājumā.

Iepriekš jau vēstīts, ka Rīgas domē uz 16. martu jeb tā dēvēto Leģionāru piemiņas dienu oficiāli pieteikti trīs pasākumi. 

Biedrība ”Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa” tradicionāli pieteikusi gājienu no plkst. 11.00 līdz 13.00. Gājiena maršruts ir Rīgas Sv. Jāņa baznīca-Kaļķu iela-Brīvības laukums, kur tas noslēgsies ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Plānots, ka pasākumā piedalīsies 100 cilvēki.

Tāpat biedrība ”Nacionālo karavīru atbalstam” no plkst. 7.00 līdz 13.00 pieteikusi sapulci Brīvības laukumā. Tās mērķis ir atgādināt par 1944. gada 16. martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem. Plānots, ka šajā pasākumā piedalīsies 20 cilvēku.

Savukārt no plkst. 9.00 līdz 13 sapulci/piketu Brīvības laukumā pieteikusi biedrība ”Latvijas Antinacistiskā komiteja. Sapulce veltīta ”Waffen SS” upuru piemiņai, un tās dalībnieki plāno uzsvērt ”Waffen SS” noziegumu attaisnošanas bīstamību. Arī šajā pasākumā plānotais dalībnieku skaits ir 100.

0 Komentāru