Aptauja: vairums iedzīvotāju uzskata, ka Rīgas domei jāatceļ lēmums ierobežot deputātu jautājumus

0 Komentāru

Līdz ceturtdienai, 15. martam, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) likusi visām vietvarām pārbaudīt pašvaldību nolikumus, vai tajos ir noteikti ierobežojumi deputātu jautājumiem.

Ja šādas ierobežojošas normas nolikumos tiek konstatētas, tās nekavējoties jāsvītro. Pretējā gadījumā ministrija pati sola strīdīgos noteikumus atcelt jebkurā pašvaldībā, jo tas ir pretrunā likumam. Ministrija aicina pašvaldības pārbaudīt nolikumus, jo pēdējā laikā parādījusies tendence domes sēdēs ierobežot deputātu uzdoto jautājumu ilgumu un skaitu.

Rīgas domes valdošā koalīcija ar partiju “Saskaņa” priekšgalā nupat pieņēmusi izmaiņas pašvaldības nolikumā, kas deputātiem ļauj uzdot ne vairāk kā trīs jautājumus. Ir ieviesti vēl citi aizliegumi. Līdzīga ierobežojoša prakse noteikta arī Rēzeknē.

47% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka Rīgas domei būtu jāatceļ izmaiņas pašvaldības nolikumā. Piektā daļa domā, ka tas nav jādara, bet katrs trešais pagaidām ir bez viedokļa par to, kas notiek Rīgas domē un vai ir vai nav jāierobežo deputātu runāšanas laiks

0 Komentāru