AP politiķis: Pavļutam jāturpina strādāt, “politiskie kari” slimnīcu pārslodzes apstākļos nav nepieciešami

0 Komentāru
AP politiķis: Pavļutam jāturpina strādāt, “politiskie kari” slimnīcu pārslodzes apstākļos nav nepieciešami
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

“Attīstībai/Par!” (AP) uzskata, ka veselības ministram Danielam Pavļutam (AP) ir jāturpina strādāt savā amatā, savukārt politiskā šķelšanās un “politiskie kari” par ministra posteni slimnīcu pārslodzes apstākļos it nemaz nav nepieciešami, aģentūrai LETA sacīja AP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andris Skride.

Tā politiķis komentēja faktu, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nav izslēdzis iespēju prasīt veselības ministra Pavļuta demisiju, ko vēlas Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) un citas mediķu organizācijas.

Skride uzsvēra, ka demisijas pieprasījums varētu radīt tikai haosu situācijā, kad Covid-19 saslimstības dēļ slimnīcās ir gaidāmi vēl vismaz divi, trīs smagi mēneši. Šādā situācijā nepieciešams kopīgs darbs, valdībai un mediķiem esot vienotiem, ņemot vērā arī to, ka ir pietiekami daudzi, kuri savu politisko kapitālu grib veidot ar pretvakcīnu nostāju, tajā skaitā viltus ziņām, norādīja AP politiķis.

Vaicāts par AP rīcību, ja Pavļuta demisija tiktu pieprasīta, Skride skaidroja, ka partiju apvienība par šādu variantu nav diskutējusi, un viņš cer, ka līdz tam nenonāks. AP frakcijas vadītāja vietnieks arī uzsvēra, ka LĀB ir publiski jāaicina iedzīvotāji vakcinēties.

Atbildot uz jautājumu par paša gatavību ieņemt veselības ministra amatu, Skride norādīja, ka šobrīd neredz sevi šajā postenī.

Kā ziņots, Latvijas Māsu asociācija, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija pievienojas LĀB un pieprasa veselības ministra Pavļuta demisiju, aģentūrai LETA apstiprināja organizācijās.

LĀB pauž visas mediķu sabiedrības sašutumu par veselības ministra Pavļuta un VM neprofesionālo pieeju Covid-19 radītās krīzes risināšanā, tāpēc biedrība atkārtoti uzsver, ka tālāk nav pieļaujama situācija, ka visa atbildība par valdības un VM kļūdainajiem vai savlaicīgi nepieņemtajiem lēmumiem tiek novelta uz veselības aprūpē strādājošajiem, “kuru viedoklis ir klaji ignorēts divus gadus”.

Ministru prezidents Kariņš par Pavļuta iespējamu demisijas prasīšanu varētu lemt pēc šodienas tikšanās ar LĀB pārstāvjiem, premjers sacīja Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”.

Tāpat Kariņš atklāja, ka ceturtdien, 28.oktobrī, un piektdien, 29.oktobrī, plānotas sarunas ar koalīcijas partneriem, kur viens no galvenajiem tematiem būs tieši LĀB pieprasītā Pavļuta demisija.
0 Komentāru