Amerika partija oficiāli piesaka pretenzijas uz Rīgas mēra krēslu

8 komentāri
Amerika partija oficiāli piesaka pretenzijas uz Rīgas mēra krēslu
OKSANA DŽADANA, F64

Bijušā Rīgas vicemēra Andra Amerika vadītā partija ”Gods kalpot Rīgai!” (GKR) pieņēmusi lēmumu pretendēt uz Rīgas mēra amatu. To LNT Ziņām apstiprināja Ameriks.

”GKR savā paplašinātajā valdes sēdē ir pieņēmusi vienprātīgu lēmumu, ka GKR varētu uzņemties iniciatīvu vadīt Rīgas domi (RD). Kurš tas [kandidāts uz Rīgas mēra amatu] būs – to lems partija. (..) Mēs uzņemsimies iniciatīvu pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām deleģēt savu pārstāvi Rīgas domes vadīšanai un aicināsim mūsu kolēģus atbalstīt mūs,” norādīja Ameriks.

Ameriks piebilda, ka GKR RD koalīcijas partneri ”Saskaņa” ”var respektēt un var arī nerespektēt šo viedokli.”

Aizkulisēs kā divi reālākie pretendenti uz Rīga mēra posteni ir piesaukti pats Ameriks, kā arī cits GKR pārstāvis, Rīgas vicemērs Oļegs Burovs. Ameriks gan atturējās apstiprināt šo informāciju, norādot, ka par kandidātiem vēl neesot lemts.

Rīgas mēra posteni formāli pašlaik ieņem Nils Ušakovs, taču viņš ir atstādināts no amata pienākumu pildīšanas. Vienlaikus Ušakovs pretendē uz EP deputāta amatu 25. maijā paredzētajās vēlēšanās, un viņa ievēlēšana EP ir ļoti ticama. EP vēlēšanās kandidē arī Ameriks, bet par viņa potenciālo ievēlēšanu EP ir mazāka skaidrība.

Par nākamo Rīgas mēru paredzēts lemt pēc EP vēlēšanām – RD priekšsēdētāju apstiprina ar RD deputātu balsu vairākumu. Pašreizējo RD valdošo koalīciju veido GKR un ”Saskaņa”. Savukārt opozīcijā ir ”Latvijas Attīstībai”, Nacionālā apvienība, Jaunā konservatīvā partija un ”Jaunā Vienotība”.