Amatpersonas nākamajos Skolēnu dziesmu un deju svētkos sola būtiskus uzlabojumus

Pievienot komentāru
Amatpersonas nākamajos Skolēnu dziesmu un deju svētkos sola būtiskus uzlabojumus
FOTO: LETA

Aizvien nerimst emocijas pēc aizvadītajiem Skolēnu dziesmu svētkiem. Izglītības ministrei Mārītei Seilei tiekoties ar tiesībsargu Juri Jansonu, nolemts, nākamreiz rīkojot vērienīgo pasākumu, krietni vairāk parūpēties par bērniem. Solīta gan brangāka ēdināšana, gan higiēnas un privātuma prasību nodrošināšana. Tas gan varētu likt samazināt kopējo dalībnieku skaitu.

Tā bija laime nelaimē – šodien tiekoties ar tiesībsargu un pārrunājot Dziesmu svētku ģenerālmēģinājumā notikušo masveida ģībšanu, atzina izglītības ministre Mārīte Seile. Šis gadījums, kas beidzies, nesagādājot nevienam bērnam paliekošas veselības problēmas, licis pārcilāt gadiem ilgi ierasto praksi: ietaupīt uz bērnu drošības un komforta rēķina, aizbildinoties ar to, ka jau gadu desmitiem visi pārējie svētki notikuši līdzīgos apstākļos.

Tiesībsargs joprojām ļoti enerģiski noskaņots – vēl nesen viņš sauca notikušo par bērnu paverdzināšanu un pat vērsās prokuratūrā, rosinot izmeklēt organizatoru atbildību. Tagad Jansons asi kritizē antisanitāros apstākļus, kas valdījuši Mežaparka estrādē, pamatīgi sabojājot svētku atmosfēru.

Šodien uz otro tikšanos sanāk arī Izglītības ministrijas organizētā Dziesmu svētku darba organizēšanas izvērtēšanas komisija. Šī gan ir tikai otrā tikšanās reize, un izvērsti secinājumi solīti augusta beigās. Tomēr jau tagad ierēdņiem ir izdevies nonākt pie pirmajiem secinājumiem.

Ir skaidrs, ka šo visu pasākumu realizēšana valstij izmaksās iespaidīgus līdzekļus. Turklāt tik daudziem bērniem vietas Mežaparka estrādē, visticamāk, vairs netiks atvēlēts, lai parūpētos par viņu drošību.

Tas savukārt nozīmē, ka visi gribētāji svētkos nevarēs piedalīties, un noteikti būs neapmierinātie. Skaidrs ir tas, ka nākamo svētku organizatoriem nāksies pamatīgi nopūlēties, lai, balansējot teju vai uz naža asmens, nodrošinātu visu iesaistīto intereses, nesabojājot svētku garšu.