Alojas mēru šokē valdības pēkšņais lēmums atteikt aizņēmumu avārijas stāvoklī esošās skolas sakārtošanai

Pievienot komentāru

Bažījoties par iespējamām nelikumībām Alojas Ausekļu vidusskolas lielās skolas ēkas pārbūvē, valdība pēkšņi nolēma šīs skolas pārbūves projektu izņemt no to pašvaldību saraksta, kam šogad izņēmuma kārtā ļautu aizņemties Valsts kasē.

Finanšu ministrija bija akceptējusi 1,31 miljona eiro aizdevumu skolas sakārtošanai, tomēr finanšu ministrs Jānis Reirs (JKP) un arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) paziņoja par saņemto informāciju, ka skolas pārbūvē pieļautas nelikumības. Kamēr nav veikta pārbaude, nauda atteikta.

Alojas mērs Valdis Bārda (ZZS) par valdības lēmumu ir šokā, ņemot vērā, ka ministrijas darbinieki, zinot par situāciju, tomēr nolēma jautājumu par finansējumu virzīt.

“Droši vien, ka pareizākais solis būtu slēgt tad līgumu, kad ir piešķirts Valsts kases finansējums, bet visi saprot, kāda bija situācija, tai pašā laikā, vai ir kāds risinājums, ko es varu piedāvāt vecākiem, pedagogiem,” bilst Bārda.

Savukārt Reirs norāda: “Ir informācija, ka lēmumi nav pieņemti atbilstoši likumam un ka noslēgti līgumi ar celtniekiem bez finanšu līdzekļiem, kas ir ļoti nozīmīgs finanšu pārkāpums, un mums šis jāizmeklē, jāizvērtē.”