Alberts Bels: Zaudētā partijā Saskaņa pretiniekam var iegāzt ar šaha dēlīti pa galvu

0 Komentāru
Alberts Bels: Zaudētā partijā Saskaņa pretiniekam var iegāzt ar šaha dēlīti pa galvu
FOTO: LETA

12. Saeimas vēlēšanas daudzi tā vai citādāk, piesaukdami drošību, sauc par vēlēšanām, kuras ir īpašas Latvijas neatkarībai. Pirms 12. Saeimas vēlēšanām iedzīvotāji tikai aicināti balsot par pārmaiņām valstī. Vēlēšanu rezultāti gan liecina, ka jaunā koalīcija iespējams krasi neatšķirsies no iepriekšējās. Jau ziņots, ka partija “Saskaņa” ieguva par 7 mandātiem mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās. “Dombura studijas” viesiem tiek vaicāts, vai pārmaiņas valstī varētu būt caur “Saskaņu”?

LNT raidījuma “Dombura studija” viesi: viens no latviešu literatūras spožākajiem prozaiķiem Alberts Bels un komponists Imants Kalniņš. 1990. gada 4. maijā, gan Kalniņš, gan Bels nobalsoja par Latvijas neatkarību. Nu viņiem ir dažādi viedokļi par Latviju – pēc vēlēšanām un nākotnē.

Imants Kalniņš norāda, ka Latvija līdz šim brīdim nav veiksmīgi pozicionējusies starptautiski. Visos šajos neatkarības gados, līdz pat šai dienai nav ticis pārvirzīts uz priekšu jautājums par Latvijas pilsoņiem nelatviešiem.

Komponists Imants Kalniņš 12. Saeimas vēlēšanu rezultātus komentējis kā pārsteidzošus. Atbildot uz jautājumu par pārmaiņām, vai tās varētu būt caur “Saskaņu”, Imants Kalniņš norāda: ”(..) visus šos gadus no tiešas piedalīšanās valsts pārvaldē, valsts politikā, valsts tautsaimniecībā, ir turēta malā milzīga iedzīvotāju, milzīga valsts pilsoņu daļa. Es ieskaitu tur arī nepilsoņus, jo uzskatu, ka nepilsoņu jautājums sen bija jānoņem no dienaskārtības. Bet šobrīd, runājot par Saeimas vēlēšanām, un par to daļu, kurus pārstāv “Saskaņa”, atkal mēs nonākam pie šīs, es teiktu, stulbās situācijas,  ka ar “Saskaņu” neviens koalīcijā nestrādās. Es neredzu nekādu racionālu argumentāciju, kādēļ tas nevar tikt un netiek darīts.”

Savukārt rakstnieks Alberts Bels norāda: ””Saskaņa” ir tāds spēlētājs, kurš, pazaudējis šaha partiju, var pēc brītiņa iegāzt tam pretiniekam, kas viņu uzvarējis, ar šaha dēlīti pa galvu. Un to mēs redzējām valodas referendumā. Tas bija sitiens ar šaha dēlīti pa galvu, un galvenais bija tas aizvainojums, ka mēs netiekam valdībā. Tāpēc visi ir piesardzīgi par “Saskaņas” iespējām. Bet es teikšu, ka “Saskaņa” savu publisko tēlu ir ļoti uzlabojusi, lai gan viņa savu skaitu ir pazaudējusi, bet publiskais tēls tai ir uzlabojies, un, ja viņi tiešām strādās sociāldemokrātijas virzienā un veidos šo partiju kā sociāldemokrātisku, nevis kā etnisku partiju, domāju, ka viņiem ir reālas cerības, varbūt pat tikt valdībā kādā pusposmā tagad, bet es domāju, ka šinī brīdī te ir ārkārtīgi skaidri spēku samēri.”

0 Komentāru