Aktualizējas ideja par otrā līmeņa pašvaldību izveidi

Latvijā vajadzētu pārzīmēt ne vien novadu karti, bet arī izveidot reģionu jeb otrā līmeņa pārvaldību. Tā gan, visticamāk, nebūtu vēlēta. Atbalsts idejai ir parlamentā, kas pirmdien sāka spriest, kādas valsts un arī pašvaldību funkcijas būtu jāatdod reģionu pārziņā.

Atpakaļ uz rakstu

5 komentāri

 • EGLE

  EGLE

  darba vietas būs pārvaldēs- bet ko pārvaldīs ja 20 gadu laikā novados. par 38


  ko pārvaldīs-visa valsts tikai pārvaldes-
 • Neziniite

  Neziniite

  Vispirms vajag sarēkināt izmaksas, vai salidzinaat cik tagad uztureet parvaldes, un cik lield budzzets buus naakotne??? Starpcitu nekur taadus skaitlus nevar atrast.
  • Ilze ozola

   Ilze ozola

   Valsts kase var atrast, bet pašam ir jāveic analīze . Augstskolas laikā veiktajā analizē varēja redzēt kā izdevumi vismaz mūsu pašvaldībai samazinājās divas reizes iepriekšējā reformā ...
 • 🇱🇻👍

  🇱🇻👍

  Jāveido 3 līmeņu pašvaldības Latvijā 1. līmenis pagasti 2. līmenis rajoni un 3. līmenis apgabali
  Tātad attiecīgā pagasta iedzīvotāji ievēl sava pgasta pārvaldi, tad no katra pagsta kas ir rajonā rajona iedzīvotāji ievēl vinu cilvēku no savas pagasta pārvaldes, tālāk apgabalā ievēl cilvēki no apgabala rajoniem no katra rajona pa vienam, pieci apgabali, šie pieci cilvēki no apgabaliem arī pārstāv apgabalu savu nezin Saeimā pat ja vajag, tāpat noteikt rajona nozīmes pilsētu un vienu apgabla pilsētu
 • Rovena Freliha

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!