Akcijā par taisnīgām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām Rīgā pulcējas ap 40 cilvēku

3 komentāri
Akcijā par taisnīgām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām Rīgā pulcējas ap 40 cilvēku
EDIJS PĀLENS, LETA

Akcijā par taisnīgām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām pie Baltkrievijas vēstniecības Rīgā pirmdienas vakarā pulcējušies ap 40 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Sanākušajiem rokās ir plakāti, kas aicina uz brīvām vēlēšanām, vārda brīvību, kā arī aicina izbeigt represijas. Starp sanākušajiem ir Latvijas Ukraiņu savienības pārstāvji. Ieradusies arī eiroparlamentāriete Sandra Kalniete (JV).

Akcija norit mierīgi. To uzrauga divas policijas ekipāžas.

Kā vēstīts, šogad 9. augustā plānotas Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas. Pasākuma organizatori – Mārtiņš Vaivars, Reinholds Pirags un Darja Skakouskaja – iepriekš norādījuši, ka “Eiropas pēdējais diktators” Aleksandrs Lukašenko ir bijis pie varas jau 26 gadus. “Lukašenko popularitāte šobrīd ir ļoti zema, kas pašreizējai varai ir licis priekšvēlēšanu periodā uz opozīcijas aktivitātēm reaģēt ar sen neredzētām represijām,” viņi pauduši.

Pasākuma organizatori norādījuši, ka vairāki vadošie opozīcijas kandidāti un aktīvisti jau ir tikuši nepamatoti apcietināti.

Tādēļ pirmdienas vakarā tika organizēta klātienes tikšanās pie Baltkrievijas vēstniecības, lai kopīgi pieprasītu trīs lietas – nekavējoties atbrīvot politieslodzītos Baltkrievijā, tai skaitā opozīcijas izvirzītos prezidenta amata kandidātus, nodrošināt brīvas un taisnīgas Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas, kā arī Latvijas Valsts prezidentam, Ministru prezidentam, ārlietu ministram nekavējoties publiski nosodīt Baltkrievijas varas veiktās represijas priekšvēlēšanu periodā.