Komentāri

Latvijas Zaļā partija (LZP) gatavojas aizsardzības ministra amatam virzīt Saeimas deputātu Raimondu Bergmani (LZP/ZZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Šajā jautājumā lēmums vēl jāpieņem arī Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bergmanis sacīja, ka LZP valde viņu ir uzrunājusi par aizsardzības ministra amata ieņemšanu, un viņš pieļauj, ka atbilde uz šo jautājumu viņam ir jāsniedz vēlākais pirmdien, 8.jūnijā, kad viņš ir uzaicināts piedalīties ZZS valdes sēdē.

Pašlaik viņam ir paredzēta saruna ar ģimeni, un pirms tās politiķim ir grūti spriest par to, vai viņa lēmums būs piekrist kandidēt uz šo amatu. Bergmanis uzsvēra, ka tas nav vienkāršs lēmums, tāpēc nepieciešams visu izvērtēt. Viņš ir pagodināts, ka ir uzrunāts kļūt par aizsardzības ministru, reizē akcentējot, ka “tā ir ļoti liela un milzīga atbildība”.

LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka LZP virzīs savu kandidātu aizsardzības ministra amatam un par to notiks konsultācijas ar partneriem ZZS.

Tavars gan atturējās no komentāriem, kurš varētu ieņemt aizsardzības ministra amatu, taču norādīja, ka iespējamo kandidātu vērtēšana būs ļoti stingra. Valsts prezidenta amatā ievēlētais aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ir uzlicis ļoti augstus uzstādījumus savam pēctecim ministra amatā, uzsvēra LZP valdes priekšsēdētājs.

Konsultācijas ar ZZS partneriem paredzētas politiskā spēka valdes sēdē pirmdien, 8. jūnijā.

ZZS līderis Augusts Brigmanis šodien žurnālistiem sacīja, ka ZZS jau tuvākajā laikā vienosies par savu kandidātu aizsardzības ministra amatam. Viņš norādīja, ka nākamās nedēļas sākumā par šo jautājumu diskutēs ZZS valde. Pašlaik ZZS esot padomā vairākas kandidatūras uz šo amatu.

Viņš apliecināja, ka starp kandidātiem ir arī Saeimas deputāts Bergmanis.

Jau vēstīts, ka, ja Bergmanis tiktu uzrunāts ieņemt aizsardzības ministra amatu, tad viņam šāda iespēja būtu jāpārdomā, jo par to nevarot izlemt uzreiz. No deputāta sniegtajām atbildēm izriet, ka uzrunāšanas gadījumā iespēju ieņemt aizsardzības ministra amatu Bergmanis uztvertu kā politiķa pienākumu. Viņš aģentūrai LETA pieļāva, ka tiek minēts kā iespējamais aizsardzības ministra amata kandidāts savas iepriekšējās pieredzes dēļ.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl