airBaltic dēļ Straujuma pieprasa Matīsa demisiju

2 komentāri
airBaltic dēļ Straujuma pieprasa Matīsa demisiju
LETA

Neizdarības un uzraudzības trūkums airBaltic attīstības sakarā licis Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai prasīt satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju, noskaidroja TV3 Ziņas.

L. Straujuma skaidroja, ka ministra demisiju prasa, jo viņš laikus nav iepazīstinājis valdību ar nepieciešamajām rīcībām valsts nacionālās aviokompānijas airBaltic attīstībai. Tāpat premjerministre A. Matīsam pārmet Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic stratēģiskās virzības uzraudzības trūkumu. Iespējams, ka tādējādi nav izmantotas visas potenciālās airBaltic iespējas, pauda L. Straujuma.

Tāpat premjere akcentēja, ka A. Matīss ir zaudējis viņas uzticību un viņa nav apmierināta ar ministra darbu.

Jau ziņojām, ka naktī uz trešdienu valdība pēc četru stundu apspriešanās atbalstījusi Prudentia atrasto airBaltic investoru no Vācijas.

Zināms, ka investors Ralfs Dīters Montāgs-Girmess par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic akciju.

Savukārt aviouzņēmumam vajadzīgos 80 miljonus eiro nodrošinās aizņēmums Valsts kasē – vakarnakt paziņoja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Tiesa, par šo valdības lēmumu vēl būs jālemj Saeimai kontekstā ar nākamā gada budžetu, kas varētu notikt šā gada 30. novembrī.

Satiksmes ministrijai divu gadu laikā būs jāatrod arī airBaltic stratēģiskais investors, nolemts valdībā.

2 komentāri