1 komentārs

Latvijā ir nepieciešams ieviest stingrākus grozījumus Konkurences padomes likumā, kas ļautu vērsties pret pašvaldību saistošajiem noteikumiem, ar kuriem tiek kropļota konkurence, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Pēc Ābramas teiktā, šādi grozījumi palīdzētu KP vērsties pret pašvaldību saistošajiem noteikumiem, ar kuriem iespējams attaisnot konkurenci kropļojošu lēmumu pieņemšanu, taču politiskā vide Latvijā vēl nav gatava stingrākiem KP likuma grozījumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat Ābrama min, ka pašvaldībām aizvien zināmā mērā ir neuzticība privātajiem uzņēmumiem, un tās uzskata, ka pašas visu var izdarīt labāk.

Skaidrīte Ābrama

Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes (KP) vadītāja

Šī likuma norma zināmā mērā disciplinētu pašvaldības. Tas, kas ir palicis pāri no sākotnējā priekšlikuma, ir parodija. Sākotnēji bija paredzēts, ka KP būtu tiesības vērsties pret pašvaldību saistošajiem noteikumiem, kas ļoti bieži kropļo konkurenci. KP noteikti vajadzētu būt tiesīgai vērsties pie pašvaldībām ar prasību atcelt saistošos noteikumus. Šobrīd tas no likuma ir pazudis, šobrīd KP ir tiesības ieteikt un rekomendēt nekropļot konkurenci. Kas interesanti – arī tas izraisa milzu pretestību.

Ābrama stāstīja, ka šajā jautājumā atšķiras KP un ZZS, pašvaldību viedoklis. Pirmdien, 19. jūnijā, šis jautājums konstruktīvi pārrunāts, taču abas puses palikušas pie sava viedokļa.

TOP komentāri

  • Urciks
    0 0 0

    Urciks

    Hmm. Vispār jau dīvaini. Ja pašvaldības nodarbojas ar uzņēmējdarbību, tas esot slikti. No otras puses algotajam darbiniekam, kurš strādā pie pašvaldības vai privātā ir vienalga. Tikai pašvaldība visdrīzāk nešmaucas ar nodokļiem. A peļņas tiesa paliek pašvaldībā. Vai tas ir slikti?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl