Ābrama: Pašvaldības neuzticas privātajiem uzņēmumiem; politiskā vide nav gatava stingrākiem konkurences ierobežojumiem

1 komentārs

Latvijā ir nepieciešams ieviest stingrākus grozījumus Konkurences padomes likumā, kas ļautu vērsties pret pašvaldību saistošajiem noteikumiem, ar kuriem tiek kropļota konkurence, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Pēc Ābramas teiktā, šādi grozījumi palīdzētu KP vērsties pret pašvaldību saistošajiem noteikumiem, ar kuriem iespējams attaisnot konkurenci kropļojošu lēmumu pieņemšanu, taču politiskā vide Latvijā vēl nav gatava stingrākiem KP likuma grozījumiem.

Tāpat Ābrama min, ka pašvaldībām aizvien zināmā mērā ir neuzticība privātajiem uzņēmumiem, un tās uzskata, ka pašas visu var izdarīt labāk.

Skaidrīte Ābrama

Skaidrīte Ābrama
Konkurences padomes (KP) vadītāja

Šī likuma norma zināmā mērā disciplinētu pašvaldības. Tas, kas ir palicis pāri no sākotnējā priekšlikuma, ir parodija. Sākotnēji bija paredzēts, ka KP būtu tiesības vērsties pret pašvaldību saistošajiem noteikumiem, kas ļoti bieži kropļo konkurenci. KP noteikti vajadzētu būt tiesīgai vērsties pie pašvaldībām ar prasību atcelt saistošos noteikumus. Šobrīd tas no likuma ir pazudis, šobrīd KP ir tiesības ieteikt un rekomendēt nekropļot konkurenci. Kas interesanti – arī tas izraisa milzu pretestību.

Ābrama stāstīja, ka šajā jautājumā atšķiras KP un ZZS, pašvaldību viedoklis. Pirmdien, 19. jūnijā, šis jautājums konstruktīvi pārrunāts, taču abas puses palikušas pie sava viedokļa.

TOP komentāri

  • Urciks
    0 0 0

    Urciks

    Hmm. Vispār jau dīvaini. Ja pašvaldības nodarbojas ar uzņēmējdarbību, tas esot slikti. No otras puses algotajam darbiniekam, kurš strādā pie pašvaldības vai privātā ir vienalga. Tikai pašvaldība visdrīzāk nešmaucas ar nodokļiem. A peļņas tiesa paliek pašvaldībā. Vai tas ir slikti?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl