Komentāri

Pašreizējā Saeimas priekšsēdētāja, partijas “Vienotība” vadītāja Solvita Āboltiņa nav ievēlēta 12.Saeimā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) publiskotie 12.Saeimas vēlēšanu provizoriskie rezultāti.

Foto: LETASolvita Āboltiņa:
Esmu demokrātisks cilvēks un respektēju vēlētāju izvēli. Pateicos ikvienam vēlētājam, kurš aizgāja uz vēlēšanām un nobalsoja par Latvijas ģeopolitisko izvēli.

Tāpat politiķe pateicās arī tiem balsotajiem, kas viņai ielikuši plusu, kuru “nav tik maz”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vienotības” valde gan neredz nekādu iemeslu, lai kaut kas mainītos šī politiskā spēka vadībā. Partijas vadība tiek vēlēta ik pēc diviem gadiem kongresā, un šogad beigsies pašreizējās partijas vadības pilnvaru laiks.

Kā šodien informēja CVK, partija “Vienotība” Kurzemes vēlēšanu apgabalā ieguvusi trīs deputātu mandātus. Saskaņā ar CVK mājaslapā pieejamo informāciju, Āboltiņai “Vienotības” vēlētāji Kurzemē pauduši ceturto lielāko atbalstu partijas sarakstā, līdz ar to viņa palikusi pirmā aiz Saeimā iekļuvušo deputātu “strīpas”.

Saskaitot biļetenos veiktās atzīmes – pieliktos plusus un svītrojumus, Āboltiņa ieguvusi par 263 punktiem mazāk nekā trešajā vietā esošajam bijušajam kultūras ministrs Ints Dālderis.

Kā šodien pēcpusdienā informēja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars, patlaban gan apkopoti vēlēšanu rezultāti 1047 iecirkņos no 1054, taču dati nav apkopoti vairākos iecirkņos ārvalstīs, kas tiek pieskaitīti Rīgas vēlēšanu apgabalam. Pastāv teorētiska iespēja, ka, saņemot trūkstošo informāciju no ārvalstīm, var mainīties vietu sadalījums Rīgā, bet ne novados.
Cimdars gan uzsvēra, ka šis vēl nav galīgais rezultāts – visi dati tiks pārbaudīti vēlreiz.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl