1 komentārs

Māris Kučinskis ir saņēmis Valsts prezidenta aicinājumu veidot jauno valdību, viņš sācis oficiālas sarunas ar potenciālajiem koalīcijas partneriem. Vispirms viņš devās pie skaitliski mazākās Nacionālās apvienības, nevis līdzšinējās premjeres partijas Vienotības. Tās līdere Solvita Āboltiņa par šādu gājienu ļaunu prātu gan netur.

Nacionālā apvienība vēlas saglabāt visus trīs līdzšinējos ministra amatus. Tās pārraudzībā ir Reģionālās attīstības ministrija, Kultūras ministrija un Tieslietu ministrija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču tieslietu ministra amatu ir nolūkojusi arī Vienotība. Partijas līdere Solvita Āboltiņa akcentē, ka Vienotībai ir izšķirīgi svarīgi vadīt Tieslietu ministriju.

Savukārt Nacionālās apvienības līderi neredz pamatu savu ministru nomainīšanai un Āboltiņas nostāju skaidro ar vairākiem iemesliem, tostarp atriebību.

Saskaņā ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) plānu, ko partija sauc par cienīgu un adekvātu, Vienotība jaunajā valdībā papildus izglītības, ārlietu un iekšlietu ministra amatam iegūtu labklājības ministra un ekonomikas ministra portfeli, bet zaudētu Finanšu ministriju, ko tradicionāli pārrauga premjera partija, kā arī Satiksmes ministriju, jo ZZS uzskata, ka tā tikusi pārraudzīta slikti.

Šāda amatu dalīšana ir nepieņemama Āboltiņai. Kučinski viņa aicina valdību veidot no baltas lapas.

Valdības veidošanu sarežģī arī tas, ka Vienotība ir sašķelta. Atsevišķa saruna ar ZZS, vēl pirms prezidents nominēja premjera amata kandidātu, bija Vienotības deputātēm Lolitai Čigānei un Ilzei Viņķelei.

Āboltiņa uzskata, ka tas palīdzēja Kučinskim iegūt tiesības veidot jauno valdību. Un viņa pieļauj, ka apmaiņā pret atbalstu ZZS premjera amata kandidātam ticis piesolīts ministra amats. Nenoliedzot, ka Viņķele, piemēram, būtu laba izglītības ministre, Čigāne Āboltiņas pārmetumus sauc par komiskiem.

Premjera amata kandidāts Māris Kučinskis saņēmis Nacionālās apvienības uzticību. Partija šodien uzklausīja Kučinski un pēc tikšanās pauda gatavību strādāt viņa vadītajā valdībā. Taču valdības veidošanas galvenās sarunas vēl tikai priekšā, un tās nesolās būt vieglas.

Video

TOP komentāri

  • ES
    +1 +1 0

    ES

    Vai Āboltiņa nav aizmirsusi, ka viņas attieksmes dēļ Vienotība zaudēja?Kas par lielāko frakciju-Zaķis un Spolītis taču no partijas izslēgti.Par mistisko sešinieku runājot,tikko iebilst par kādu jautājumu k-dzei, tā partijas saškēlēji.Vēsturē ir zināma pieredze, kas notiek, kad indivīds sevi noliek vienā limeni ar partiju.No baltas lapas būtu jāsāk pēc vēlēšanām.Tagad-kas ir, tiem jāstrādā, klūdas jālabo un jāpierāda,ka tās ir bijušas klūdas, ne mērķi kaut ko sačakarēt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl