Komentāri

Ja arī šodien Vienotības kongresā notika revolūcija, tad tā bija Solvitas Āboltiņas revolūcija. Viņai izdevies saglabāt partijas līderes amatu. Turklāt Vienotības valdē vairs nedarbosies divas redzamākās politiskā spēka iekšējās opozīcijas pārstāves – Ilze Viņķele un Lolita Čigāne.

Sasāpējuši jautājumi bija vairāki. Partijas konfrontējošo spārnu atšķirīgie uzskati, neviennozīmīgi vērtētie Vienotības vēlēšanu rezultāti, balsu pirkšanas skandāls un atsevišķu partijas biedru aizmuguriski organizētās individuālās vēlēšanu kampaņas, kuru dēļ aiz svītras palika vairāki redzami Vienotības vecbiedri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Situāciju saasināja Āboltiņas neievēlēšana 12. Saeimā. Deputātes mandātu viņa tomēr ieguva Jāņa Junkura vietā, taču jau vēlēšanu naktī izskanēja spekulācijas, ka līdzšinējās Vienotības līderes izredzes arī turpmāk vadīt partiju ir apdraudētas. Tāpēc nebija pārsteigums, ka kongresā Āboltiņai uzradās sāncensis – Saeimas deputāts Andrejs Judins. Viņš iestājas par lielāku demokrātiju un diskusijām partijas iekšienē, kā arī skaidrāku mērķu uzstādīšanu. Pārmetumus šķeltniecībā Judins noraida.

Foto: LETA

Foto: LETA

Vienotības valdes priekšsēdētāja amata kandidāts Andrejs Judins:
Ļoti svarīgi saprast, ka cilvēki var domāt atšķirīgi. Bet man ir dziļa pārliecība – visi, kas atrodas šajā zālē, grib strādāt Latvijas labā. Un grib strādāt kopā, tad darīsim to. Tad strādāsim, nevis mēģināsim viens otram pārmest, ka tie, kas nedomā mums līdzi, tie grib sašķelt partiju.

Āboltiņa Vienotībai pēc vēlēšanām veltīto kritiku savukārt sauca par ne vienmēr pamatotu. Problēmas partijā esot gan esošas, gan tikai šķietamas. Runājot par sevi pašu partijas līdere uzsvēra, ka pret viņu esot īstenota labi apmaksāta melnā kampaņa.

Foto: LETA

Foto: LETA

Vienotības valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa:
Apjomīga Vienotībai veltītās nomelnošanas daļa bija veltīta tieši man personīgi. Ar mērķi radīt sabiedrībai par mani konkrētu, labi apmaksātu sabiedrisko attiecību speciālistu izdomātu tēlu. Arī pašu biedru publiskie izteikumi ir radījuši pamatu spriedelējumiem, ka partijā valda nesamierināmas pretrunas, partijai šķietami trūkst mērķu un līderu.

Partijas galveno personu uzrunās par situāciju atskanēja dažādi vērtējumi. Ministru prezidente Laimdota Straujuma aicināja partijas priekšsēdētājas amatā atkal atbalstīt Āboltiņu, kurai vienlaikus izteica arī nelielu aizrādījumu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība):
Reizēm neiedvesmo viņas nevajadzīgais asums un reizēm augstprātības pazīmes, bet es redzu kā viņa strādā, es redzu kāda ir viņas vilkme, es redzu, kā viņa spēj mūs – tik dažādus – saturēt kopā. Paldies viņai par to!

Tikmēr Sandra Kalniete jau atklāti esošajai partijas vadībai pārmeta citādi domājošo biedru apkarošanu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Vienotības valdes locekle Sandra Kalniete:
Partijā aizvien noteiktāk iezīmējas oficiālā jeb pareizā līnija, un tie, kas tajā vai citā jautājumā domā citādi, un ja tie vēl neliekas mierā, tad konservatīvais spārns lielā vienprātībā tos pastumj malā. Arī mums ir jāatsakās no Vecās derības principa, ko tik veikli piekopa boļševiki – kas nav ar mums, ir pret mums.

Partijas priekšsēdētāja vēlēšanās uzvaru svinēja Āboltiņa – par viņu nobalsoja apmēram divas trešdaļas delegātu. Patlaban vadošā Vienotības spārna labā noritēja arī valdes vēlēšanas. Pirms valdes ievēlēšanas atsevišķu Vienotības biedru starpā cirkulēja arī lapiņas ar vēlamo nākamās valdes sastāvu – tajā nebija iekļauti skaļākie partijas iekšējie opozicionāri.

Vienotības valdes priekšsēdētāja amata kandidāts Andrejs Judins:
Es dzirdēju, bet es neesmu redzējis, ka tādas lapiņas ir. Es uzskatu, ka katram ir jāpieņem pašam šis lēmums, un tā ieteikšana nav laba lieta. Ja biedri jūt atbildību par partiju, tad viņam jārīkojas atbildīgi, proti, katram pašam jādomā, ko atstāt un ko svītrot.

Āboltiņas konkurents Judins Vienotības valdē tika, taču tajā vairs neiekļuva divas līdz šim redzamākās Vienotības iekšējās opozīcijas pārstāves – Ilze Viņķele un Lolita Čigāne.

Fakti par Vienotību

– Pašlaik Vienotībā ir vairāk nekā 2500 biedru. 51 reģionālā nodaļa, kā arī Jaunatnes organizācija
– Partija ir pārstāvēta 67 Latvijas pašvaldībās,  11 pašvaldībās partijas pārstāvji ir domes vadītāji
– Kopš pirmā kongresa 2011.gada novembrī partijas Vienotība valdes priekšsēdētāja ir bijusi Solvita Āboltiņa. Viņa bija arī apvienības Vienotība priekšsēdētāja no 2011.gada marta, amatā nomainot Ģirtu Valdi Kristovski
– Vienotība pēdējos 5 gadus Latvijā bijusi varas partija – kopš 2009.gada marta, kad valdību sāka vadīt Valdis Dombrovskis. Toreiz gan vēl kā Jaunā laika pārstāvis. Kad viņš pēc Zolitūdes traģēdijas viņš atkāpās no amata, valdības vadību uzņēmās cita Vienotības pārstāve – Laimdota Straujuma. Viņa saglabājusi amatu arī tagad – pēc 12.Saeimas vēlēšanām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl