Āboltiņa nekandidēs uz “Vienotības” vadītājas amatu

Komentāri
Āboltiņa nekandidēs uz “Vienotības” vadītājas amatu
FOTO: LETA

Pašreizējā partijas Vienotība līdere Solvita Āboltiņa ārkārtas kongresā nekandidēs uz politiskā spēka priekšsēdētājas amatu.

Āboltiņa to paziņoja šodien, uzrunājot partijas biedrus pirms politiskā spēka pārstāvju tradicionālā teātra apmeklējuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Āboltiņa vada Vienotību kopš 2011. gada. Iepriekš, kad Vienotība bija politisko partiju apvienība, Āboltiņa bija tās līdzpriekšsēdētāja, bet no 2008. līdz 2010. gadam – partijas Jaunais laiks valdes priekšsēdētāja.

Vienotība pārvēlēs partijas vadību ārkārtas kongresā 4. jūnijā. Kandidātus uz partijas vadībai var izvirzīt no 5. aprīļa līdz 18. aprīļa plkst. 17.00.

Kandidātus valdes priekšsēdētāja un domes priekšsēdētāja amatam var izvirzīt vismaz 15 partijas biedri, bet valdes locekļa amatam – desmit.

Ņemot vērā, ka Āboltiņa uz partijas priekšsēdētājas amatu nekandidēs, par Vienotības vadītāja amatu varētu cīnīties bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs un Saeimas deputāts Edvards Smiltēns. Pašlaik abi šie politiķi strādā partijas valdē.

Pašlaik partijas nodaļas spriež par iespējamiem kandidātiem, ko virzīt šim amatam. Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš paudis, ka Piebalgu Vienotības priekšsēdētāja amatam virzīs gan partijas politiķi Eiropā, gan vietējie un reģionālie līderi, gan par iekšējiem opozicionāriem dēvētie politiķi.

Lasi vēl