Āboliņš par ievēlēšanu NEPLP vadītāja amatā: Uzskatījām, ka tas bija bezatbildīgi atstāt padomi bez vadības

0 Komentāru

Tikko no amata aizgājušās Daces Ķezberes vietā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja amatā stājies Ivars Āboliņš.

Pēc dažādiem skandāliem padome pašlaik darbojas nepilnā sastāvā, un šobrīd norisinās konkurss uz divām vakancēm NEPL padomē. Tāpēc par steigšus ievēlēto padomes vadītāju Saeimā dzirdams pārsteigums.

Svētdien beidzās līdzšinējās NEPLP vadītājas Daces Ķezberes darba pilnvaras, un padomes locekļi pirmdien nekavējās ievēlēt jaunu vadītāju – līdzšinējās vadītājas vietnieku Ivaru Āboliņu. Lai gan padome pašlaik darbojas nepilnā sastāvā – trūkst divu locekļu -, mediju uzraugs steigu pamato ar nespēju atbilstoši strādāt.

“Mūsu pienākums ir nodrošināt padomes darbu. Padome bija bez priekšsēdētāja, tātad bez cilvēka, kas paraksta dokumentus. Uzskatījām, ka tas bija bezatbildīgi atstāt padomi bez vadības. Esmu ievēlēts par vadītāju, mans termiņš beidzas pēc diviem gadiem un diviem mēnešiem padomes locekļa amatā,” saka Āboliņš.

Nepilnā sastāvā esošā NEPLP par vadītāju ievēlē Āboliņu

Katram no trim palikušajiem padomes locekļiem ir noteikta sava atbildības joma, bet kabeļtelevīziju uzraudzība, kas bija Ķezberes pārraudzībā, ir sadalīta vienlīdzīgi starp visiem.

Mediju politiku uzraugošās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sekretāre Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) par šādu padomes rīcību ir neizpratnē un uzskata to par pārsteidzīgu lēmumu, kas neatbilst labas pārvaldības principiem.

“Mani pārsteidz šāda neapdomīga, manuprāt, rīcība. NEPLP pašlaik ir nepilnā sastāvā, un viņi ir nolēmuši pārdalīt varu. Divi jauni cilvēki, kuriem vajadzētu būt NEPLP sastāvā, tikpat labi varētu kandidēt uz šo amatu. Mēs noteikti komisijā paudīsim savu viedokli, ka tas mums ir nepieņemami. Mēs to nevaram atcelt. Domāju, ka varam viņus motivēt pārskatīt šo lēmumu un pateikt, ka tas nav leģitīms,” skaidro Beitnere-Le Galla.

Pašlaik norit konkurss uz divām vakantajām padomes locekļu vietām. Pēc dažādiem skandāliem padomi atstājuši divi tās locekļi – Gunta Līdaka un Dace Ķezbere.

Latvijas Žurnālistu asociācija ir izteikusi neuzticību visai padomei un aicinājusi tās locekļus atbrīvot no amata. Tikmēr Āboliņš kā svarīgu paveicamo darbu minējis mediju uzrauga reputācijas atgūšanu.

0 Komentāru