5% PVN samazinājis cenas un cēlis pieprasījumu pēc augļiem un dārzeņiem

Pievienot komentāru
5% PVN samazinājis cenas un cēlis pieprasījumu pēc augļiem un dārzeņiem
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Pazeminātajai pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmei, kas līdz nākamā gada beigām piemērota Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, jābūt beztermiņa, tāds viedoklis trešdien izskanēja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes pārstāvju sanāksmē.

Piecu, nevis 21% likme Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem ir spēkā jau gadu un septiņus mēnešus. Šajā laikā pazeminājusies produktu cena, no nozares izskausta pelēkā ekonomika, bet iedzīvotāji augļus un dārzeņus aizvien biežāk iekļauj savā ēdienkartē, to uzsver nozares pārstāvji.

Latvijas Augļkopju asociācijas valdes locekle Gundege Sauškina norāda: “Zemenes un krūmmellenes nekad pa tādām cenām nav bijušas. Mēs redzam pēc saviem apgrozījumiem, ka pieprasījums ir milzīgs. Mēs redzam, ka tiešām daudz cilvēku vairāk var atļauties, arī tas pirkums ir lielāks. Ja agrāk atnāca un nopērk to puskilogramu, tad tagad ir divi vai trīs kilogrami.”

Lauksaimnieki uzskata, ka paralēli jāsāk diskutēt arī par pazeminātās PVN likmes piemērošanu svaigai gaļai, olām, maizei un pienam.