13 Vienotības deputāti sola balsot par Vējoni, bet 7 par Levitu

Komentāri

Prezidenta vēlēšanas sadalījušas Vienotības frakciju Raimonda Vējoņa un Egila Levita atbalstītājos. Kamēr uz prezidenta amatu pretendēs abi šie kandidāti, Vienotības pārstāvju balsis dalīsies.

Vienotība ir vienīgā Saeimas frakcija, kurai Valsts prezidenta vēlēšanu dienā noteikts brīvais balsojums. Tomēr vairums šā politiskā spēka deputātu sola prezidenta vēlēšanās balsot par pašreizējo aizsardzības ministru Raimondu Vējoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

23 Vienotības deputāti izvēlēsies, kuru atbalstīt – vai nu Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) kandidātu Raimondu Vējoni, vai Nacionālās apvienības (NA) virzīto Egilu Levitu, ar kuru pirmdien, 26. maijā, tikās Vienotības frakcija.

Partijas līdere Solvita Āboltiņa, kura pati sola balsot par Vējoni, šodien ne bez sarūgtinājuma atzina, ka Levita izvirzīšana ir samazinājusi iespēju ievēlēt Valsts prezidentu jau pirmajā vēlēšanu dienā.

Solvita Āboltiņa

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Nacionālā apvienība liedza koalīcijai ievēlēt kandidātu pirmajā kārtā, līdz ar to, protams, pārējais varētu būt minējumi, ir daudz un dažādi scenāriji, protams, pie 4 kandidātiem tas būs garš un nogurdinošs process.

Balsojums par Valsts prezidentu būs aizklāts, bet, aptaujājot Vienotības deputātus, 13 no viņiem LNT Ziņām solīja balsot par Raimondu Vējoni un 7 par Egilu Levitu, bet partijas frakcijas biedra Dzintara Zaķa viedokli noskaidrot neizdevās. Savukārt divi Vienotības deputāti – Ints Dālderis un Inese Lībiņa-Egnere – atbildēja, ka lēmumu vēl nav pieņēmuši.

Prezidenta vēlēšanas notiks 3. jūnijā, un uz valsts augstākās amatpersonas posteni ir pieteikti četri kandidāti – Vējonis, Levits, Saskaņas virzītais Sergejs Dolgopolovs un Reģionu apvienības kandidāts Mārtiņš Bondars. Galvenā spēkošanās sagaidāma starp Vējoni un Levitu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl