13 Vienotības deputāti sola balsot par Vējoni, bet 7 par Levitu

Komentāri

Prezidenta vēlēšanas sadalījušas Vienotības frakciju Raimonda Vējoņa un Egila Levita atbalstītājos. Kamēr uz prezidenta amatu pretendēs abi šie kandidāti, Vienotības pārstāvju balsis dalīsies.

Vienotība ir vienīgā Saeimas frakcija, kurai Valsts prezidenta vēlēšanu dienā noteikts brīvais balsojums. Tomēr vairums šā politiskā spēka deputātu sola prezidenta vēlēšanās balsot par pašreizējo aizsardzības ministru Raimondu Vējoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

23 Vienotības deputāti izvēlēsies, kuru atbalstīt – vai nu Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) kandidātu Raimondu Vējoni, vai Nacionālās apvienības (NA) virzīto Egilu Levitu, ar kuru pirmdien, 26. maijā, tikās Vienotības frakcija.

Partijas līdere Solvita Āboltiņa, kura pati sola balsot par Vējoni, šodien ne bez sarūgtinājuma atzina, ka Levita izvirzīšana ir samazinājusi iespēju ievēlēt Valsts prezidentu jau pirmajā vēlēšanu dienā.

Solvita Āboltiņa

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Nacionālā apvienība liedza koalīcijai ievēlēt kandidātu pirmajā kārtā, līdz ar to, protams, pārējais varētu būt minējumi, ir daudz un dažādi scenāriji, protams, pie 4 kandidātiem tas būs garš un nogurdinošs process.

Balsojums par Valsts prezidentu būs aizklāts, bet, aptaujājot Vienotības deputātus, 13 no viņiem LNT Ziņām solīja balsot par Raimondu Vējoni un 7 par Egilu Levitu, bet partijas frakcijas biedra Dzintara Zaķa viedokli noskaidrot neizdevās. Savukārt divi Vienotības deputāti – Ints Dālderis un Inese Lībiņa-Egnere – atbildēja, ka lēmumu vēl nav pieņēmuši.

Prezidenta vēlēšanas notiks 3. jūnijā, un uz valsts augstākās amatpersonas posteni ir pieteikti četri kandidāti – Vējonis, Levits, Saskaņas virzītais Sergejs Dolgopolovs un Reģionu apvienības kandidāts Mārtiņš Bondars. Galvenā spēkošanās sagaidāma starp Vējoni un Levitu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl