12 stundu garš politiskais šovs un sastiķēta jauna koalīcija – kā amatā noturējies Rīgas mērs Oļegs Burovs

2 komentāri

Pēc 12 stundu gara politiskā šova Rīgas domē, sastiķējot jaunu koalīciju, amatā tomēr noturējies Rīgas mērs Oļegs Burovs. Viņa krēslu paglāba trausla 31 balss koalīcija, tai skaitā izbijušie opozicionāri apmaiņā pret labiem amatiem. Opozīcija gan prognozē, ka domi tāpat drīzumā atlaidīs pašvaldību ministrs.

Burovam mēra amatā palikt izdevās, vēlā piektdienas naktī izveidojot jaunu koalīciju. Viņam uzticību izteica “Saskaņa”, “Gods kalpot Rīgai” deputāti, kā arī deputātu bloks “Rīgai!” un kādreizējā nacionāļu pārstāve Baiba Broka.

“Tas ir tāds politiskais darbs, politiskais šovs, ko var darīt. Pulksten divos visi deputāti pieņēma pēdējos lēmumus,” vēlāk pauda mērs.

“Pateicoties tam, ka četri deputāti, kas bija zvērējuši uzticību citiem ideāliem, neiet kopā ar “Saskaņu”, to izdarīja. Nekā savādāk, kā par nodevējiem es viņus nosaukt nevaru. Viņu vietā pārāk priecīgs nebūtu. VARAM ministrs domi atlaidīs nespējas pildīt solījumu atkritumu jomā dēļ,” komentēja Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (V).

Domes vicemēra amatā pēc trīs stundu iztaujāšanas un debatēm iecelts deputātu bloka “Rīgai!” pārstāvis Druvis Kleins. Viņa pārziņā tagad būs SIA “Rīgas satiksme” un AS “Rīgas siltums”. Tas vēl jo vairāk saniknojis opozīciju.

“No rīta, apzinoties, kas noticis Rīgas domē, palika vēl sliktāk! “Saskaņa” un Baiba Broka – jaunā koalīcija! Dome ir kā veikals,” kritizēja galvaspilsētas domnieks Aleksejs Rosļikovs.

Burovs gan noraida pārmetumus, ka vajadzīgais atbalsts no domniekiem būtu nopirkts. “Es negribu lietot vārdu “pārpirkts”. Ja pārpirkts, tad vajadzētu atbilstošām struktūrām par to runāt. Jebkuras koalīcijas veidošana ir atbildības sadale, atbildības uzņemšanās starp politiskiem spēkiem. Tas arī notiek.”

Rīgas mērs atzīst, ka arī pēc izturētā balsojuma un jaunas koalīcijas sastiķēšanas, politiskā atmosfēra domē aizvien ir nokaitēta un nestabila. “Vismazāk es skatos uz savu krēslu. Biju gatavs ārkārtas vēlēšanām. Zinu, ko GKR vajag pateikt rīdziniekiem, ko izdarīt. Redzēsim. Gribu, lai koalīcija ir stabila, bet ar 32 deputātiem to izdarīt ir grūti.”

Jāpiemin, ka koalīcija zaudējuma vairākumu 13. novembrī , kad “Saskaņa” paziņoja, ka piekrīt turpināt darbu koalīcijā pie nosacījuma, ja GKR pārtrauks sadarbību ar neatkarīgo deputātu frakciju. Visu šo laiku Burovs meklēja iespējas nodrošināt vairākumu, kas piektdienas naktī arī izdevās.
2 komentāri