10 partijas valstij ir parādā gandrīz miljonu eiro

Komentāri
10 partijas valstij ir parādā gandrīz miljonu eiro
Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis politisko partiju un to apvienību 2014. gada pārskatu, saņemto biedru, iestāšanās naudu un dāvinājumu (ziedojumu) likumības un patiesuma pārbaudes. Pārbaudes rezultātā secināts, ka kopumā 10 politiskajām partijām ir parādsaistības saistībā ar KNAB pieņemtajiem lēmumiem par finanšu līdzekļu atmaksu par kopēju summu 987 113,93 eiro.

Lielāko daļu parādu veido savulaik populārā partija LPP/LC , kuras kopējā parādsaistību summa sasniedz 752 514,23 eiro. Tad seko partiju apvienība Par Labu Latviju, ar kopējo parāda apmēru 108 301,92 eiro. Trešā lielākā partija parādniece, pēc KNAB paustā ir Reformu partija, kuras parāds ir 77 216,35 eiro. Partiju parādnieku vidū atrodamas arī tādas partijas kā Dzimtene, Politiskā patriotiskā apvienība, Apvienotā sociāldemokrātiskā labklājības partija, Latvijas kalve, Tautas kontrole, Latvijas Apvienotā republikāņu partija, Bauskas rajona Nacionālā apvienība un Latvijas Nacionāli Demokrātiskā partija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā 72 partijām un apvienībām bija jāiesniedz gada pārskati par 2014.gadu.

Par 2014.gadu pārskatus nav iesniegušas 10 politiskās partijas, par ko sniegtas prasības tiesā par attiecīgo politisko partiju darbības apturēšanu vai izbeigšanu. Šo partiju vai biedrību vidū ir: Mūsu zeme Par Neatkarīgu Latviju!, Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība, Sociālā Taisnīguma partija, Tautas kontrole, A8 partija, Par Dzimto Valodu!, Solidaritāte, Latvijas kustība, Latviešu Zemnieku Savienība, Osipova partija, Par Labu Latviju , Mūsu izvēle. Par 2014.gada pārskatu neiesniegšanu
KNAB ir sniedzis tiesā 4 prasības par politisko partiju darbības apturēšanu un 3 prasības par politisko partiju darbības izbeigšanu.

Par gada pārskatu iesniegšanas kārtības neievērošanu 9 gadījumos politiskās partijas ir sauktas pie administratīvās atbildības un tām uzlikti naudas sodi.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, 2014. gadā ir pieaudzis politiskajām partijām ziedoto finanšu līdzekļu apjoms līdz 5 214 015 EUR, kas skaidrojams ar to, ka 2014. gadā bija Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanas.

Ar pilnu KNAB ziņojumu par politisko partiju pārskatu 2014. gadā vari atrast šeit.

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl