1:0 oligarhu labā. Skaidrojums – pierādījumu trūkums

1 komentārs

Šodien beidzās termiņš, kurā prokuratūrai bija jāpaziņo, vai tiks uzsāka kriminālvajāšana pret tā dēvētajiem oligarhiem. Secināts, – Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) savāktie pierādījumi nav pietiekami kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Runa ir par 2010. gada epizodi, kurā, pēc KNAB izmeklētāju domām, Ainārs Šlesers tirgojies ar ietekmi, lai panāktu Andra Amerika apstiprināšanu Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā. Šlesers lūdzis palīdzību Aivaram Lembergam, apmaiņā pret ko Šlesers viņam piesolījis līgumu ar Mediju Namu. Lembergs esot piekritis un izdarījis spiedienu uz Viesturu Silenieku, lai viņš balsotu par labu Amerikam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Tajā brīdī, kad KNAB nosūta materiālus prokuratūrai, tad uzskata, ka ir pietiekams, lai uzsāktu lietu,” pauž Laura Dūša, KNAB pārstāve.

Tomēr prokuratūra uzskata citādi. Lietas prokurors gan aizstāv izmeklētājus, sakot, ka darbu viņi darījuši labi, bet tiesai ar šādiem pierādījumiem ir par maz.

Foto:

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja lēmis, ka lieta pret Lembergu un Šleseru daļā par tirgošanos ar ietekmi izbeidzama, taču tas nenozīmē, ka tiesā nevarētu nonākt pārējās apsūdzības. Vienīgi KNAB vēl esot jāpiestrādā pie spēcīgākiem pierādījumiem. ”Es nekādi nevaru apgalvot, ka process beidzies. Kriminālprocess izbeigts ļoti nelielā daļā par tirgošanos ar ietekmi 2010. gadā. Maza epizode. Pārējais, kas turpinās, ir apjomīgs materiāls,” viņš pauda.

Prokuroru vienīgi uzjautrina Lemberga šodien presē publiskotie izteikumi, ka Leja gribot viņam atriebties par zaudējumu iepriekšējā – Grinberga lietā. Prokurors apliecina – viņš spējis materiālus izvērtēt objektīvi.

Skaties video!

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Ekonomisti un juristi mūsu valstī ir profesijas, kas prot melnu pataisīt par baltu,notikušu par nenotikušu, pietiekošu par nepietiekošu un otrādi, un atbildība par to nevienam nekāda.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl