10 kilometri līdz skolai ir pietiekami labs attālums, uzskata Reirs

Pievienot komentāru
10 kilometri līdz skolai ir pietiekami labs attālums, uzskata Reirs
Foto: Maija Kuzņecova, Skaties.lv

“Domāju, 10 kilometru, kur var ar autobusu aizvest bērnu līdz šai skolai, tas ir pietiekami labs attālums,” 13. Saeimas vēlēšanu līderu debatēs, komentējot izglītības jautājumus, sacīja partijas “Jaunā Vienotība” deputāta amata kandidāts Jānis Reirs.

Partijas programmā minēts solījums, ka sākumskolai un pamatskolai ir jābūt tuvu mājām. Reirs piebilda, ka tas gan esot ļoti plašs jēdziens, taču 10km ir pieņemams attālums.

Pirms partijas kļūšanas par Jauno Vienotību, tās kodols – Vienotība – daudzus gadus bijusi valdībā, to vadījusi, savukārt Jānis Reirs krietnu laiku bijis un vēl ir labklājības ministra amatā. Pirms iepriekšējām vēlēšanām partija solīja ”tuvoties vidējam Eiropas Savienības labklājības līmenim”. Reirs norādīja, ka kopš 2004. gada, kad Latvija iestājās ES, vidējais līmenis bija 40% no ES vidējā līmeņa, bet šobrīd tas esot 67%. Savukārt Rīgas reģions jau ir pārsniedzis ES vidējo līmeni, uzsvēra labklājības ministrs.

Jaunās Vienotības programmā gan ne ar vārdu nav pieminēta Obligātā iepirkuma komponente jeb OIK, lai gan šis nodoklis ir lielu diskusiju centrā jau ilgāku laiku un tā ietekmi izjūt katrs elektrības rēķina maksātājs. Reira pārstāvētais politiskais spēks pirms vēlēšanām tomēr solīja sakārtot OIK maksājumu, taču šī apņemšanās vairs nav redzama programmā.

Jānis Reirs
Jaunā Vienotība

Šis jautājums ir jāatrisina šajā Saeimā, šajā valdībā. Augustā ekonomikas ministrs [Arvils] Ašradena kungs (Vienotība) konceptuāli ziņoja valdībā, un septembrī ir jāiesniedz priekšlikums par pilnīgu OIK likvidāciju trīs gadu laikā.

Jau ziņots, ka otrdien, 11. septembrī, “Skaties.lv” tiešraidē 13. Saeimas vēlēšanu politisko spēku līderu debašu pirmajā raidījumā studijā viesojās pārstāvis no Jaunās Vienotības, Par Alternatīvu un “Latviešu Nacionālistiem”, bet “Saskaņas” pārstāvis neieradās.

Tiešraides ieraksta video skatāms ŠEIT.

Lasi vēl