Policisti, robežsargi, glābēji kopā ar “īpašajiem” bērniem pirmo reizi skrien kopīgā lāpu skrējienā

Pievienot komentāru

Rīgas Pašvaldības policija (RPP) šodien plkst. 10.00 Rātslaukumā rīkoja tiesībsargājošo iestāžu darbinieku lāpu skrējienu Speciālās olimpiādes atbalstam.

Skrējienā piedalījās Speciālās olimpiādes atlēti – bērni un jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem – un pārstāvji no RPP, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī policisti no Īrijas, Lietuvas un Igaunijas.

Speciālā olimpiāde ir starptautiska kustība, kas bērniem un jauniešiem ar intelektuālās jeb mentālās attīstības traucējumiem organizē sporta pasākumus gan vietējā, gan starptautiskā līmenī. Latvijas Speciālā Olimpiāde kā sabiedriska sporta organizācija reģistrēta 1998. gada 14. janvārī, bet vēsturiski Speciālās olimpiādes dzimtene ir ASV, kur 1968. gadā bērniem un jauniešiem tika rīkota vasaras nometne, kas tagad ir pāraugusi starptautiskā organizācijā ar 164 dalībvalstīm. Savukārt 45 no šīm valstīm rūpi par kustību ir uzņēmušās tiesībsargājošās iestādes, kuras palīdz organizēt sporta pasākumus, rīko lāpu skrējienus un sporto kopā ar šiem atlētiem.

Tiesībsargājošo iestāžu darbinieku skrējienā lāpa simbolizē cerības uguni bērniem, kuru kopā ar viņiem nes policijas darbinieki, veidojot vienlīdzīgu sabiedrību, kurā tiek pieņemts ikviens. Speciālās olimpiādes devīze ir: ”Ļaujiet man uzvarēt, bet, ja es nevaru uzvarēt, tad ļaujiet man būt drosmīgam šajā mēģinājumā”.