Policisti nakts laikā ielā sastop 10 gadus vecu zēnu ar zīdaini

Pievienot komentāru
Policisti nakts laikā ielā sastop 10 gadus vecu zēnu ar zīdaini
FOTO: RPP

2. jūlija naktī pie Latgales pārvaldes darbiniekiem patrulēšanas laikā pienāca kāds jaunietis, kurš kārtības sargiem pastāstīja, ka Aleksandra Čaka un Artilērijas ielas krustojumā pamanījis mazgadīgu zēnu, kurš rokās nesa zīdaini.

Policijas darbinieki nekavējoties devās uz notikuma vietu, kur aculiecinieka sniegtā informācija apstiprinājās. 10 gadus vecais zēns policistiem pastāstīja, ka pamodies un konstatējis, ka mājās neviena nav un sabijies, pēc kā nolēmis paņemt mazo brāli un doties pie tēva. Puika nosauca tēva dzīvesvietas adresi, taču, pārbaudot abu zēnu personas datus, noskaidrots, ka bērnu tēvs nav reģistrēts.

Kārtības sargi devās uz bērnu norādīto adresi, kur sastapts iespējamais bērnu tēvs. Vīrietis sazinājās ar bērnu māti, kura pēc neilga laika ieradās notikuma vietā. Sieviete paskaidroja, ka bērnus audzina viena, līdz ar to, cenšoties viņus nodrošināt, viņa strādājot papildu slodzi.

Bērnu māte pastāstīja, ka nolikusi bērnus gulēt, taču saņēmusi zvanu no darbavietas ar lūgumu nekavējoties ierasties darbavietā. Sieviete baidījusies, ka neierašanās gadījumā būtu pazaudējusi darbu.

Pēc pāris stundām bērnu māte atgriezusies mājās un konstatējusi, ka bērni ir pazuduši, pēc kā saņēmusi zvanu no bērnu tēva. Sieviete ar bērniem nogādāta dzīvesvietā.

Abu bērnu vizuālais izskats neliecināja par iespējamiem aprūpes pienākumu pārkāpumiem. Informācija par notikušo nodota Bāriņtiesai izvērtēšanai.