Policijas jaunos Opel piegādājis ar “tautas izbalsotās” Āboltiņas vīru saistīts uzņēmums

14 komentāri
Policijas jaunos Opel piegādājis ar “tautas izbalsotās” Āboltiņas vīru saistīts uzņēmums
Foto: LETA

Ja Rīgas apkaimē jūs apturēs ceļu policists, iespējams, viņš patrulēšanas vietā būs nokļuvis ar kādu no 40 jaunajiem, glaunajiem automobiļiem Opel Insignia, taču mugurā būs par paša naudu pirktas bikses, jaka, ziemas apavi vai pat uzpleči. Tik absurda situācija ar iepirkumiem izveidojusies Valsts policijā (VP). Skaļi runāt par to uzdrošinās vien retais likumsargs, un arī aiz lepnās Opel Insignia spēkratu publiskās demonstrēšanas janvāra pirmajā nedēļā dažas lietas palika nepateiktas, piektdien raksta laikraksts Diena.

Iepirkumu uzraudzības biroja dati rāda, ka Opel dīleris SIA Auto Blitz trijos darbības gados pamanījies ar savas pārstāvētās markas automobiļiem apgādāt ne vienu vien valsts iestādi, tiekot pie vairākiem miljoniem eiro. Lauvas tiesa nopelnīta tieši Iekšlietu ministrijas iepirkumos. Šo jomu jau vairāk nekā trīs gadus pārrauga Rihards Kozlovskis, kurš pēc Reformu partijas kraha pievienojās Vienotībai.

2012. gadā VP autoparkam uz pieciem gadiem iznomāti 40 mazie furgoni Opel Combo. Lai gan minētajā konkursā toreiz izraudzīti arī citu marku automobiļi, neviens cits uzņēmums neguva iespēju piegādāt tik lielu mašīnu skaitu kā SIA Auto Blitz.

Savukārt pagājušā gada nogalē uzvarētā iepirkuma rezultātā uzņēmums valstij pārdeva 40 vidējās klases automobiļu, kas esot nozīmīgākais Opel Insignia lielapjoma pārdošanas darījums Baltijā. Tajā iekasēti 1,58 miljoni eiro, ieskaitot PVN. Šī esot patiesā summa, nevis 1,86 miljoni eiro, kā izskanējis iepriekš. VP pārstāve llze Jurēvica laikrakstam Diena skaidro, ka ieviesusies kļūda komunikācijā.

Noklusēts fakts par 19 motociklu iegādi no Serģa

Izrādās, pēdējā iepirkumā līdz ar Opel Insignia automobiļiem VP autoparks papildināts arī ar 20 motocikliem, taču šis fakts sabiedrībai noklusēts. “Neprezentējām, jo nav sezona,” Dienai skaidro I. Jurēvica.

Laikraksts gan lēš, Taču patiesais iemesls varētu būt pirkuma dārdzība – spēkratu kopējā cena ir vairāk nekā pusmiljons eiro bez PVN. Aprēķini rāda, ka 20 motocikli izmaksājuši tikpat, cik 19 jaunās mašīnas Opel Insignia, un kopējā VP pirkuma summa pārsniedz divus miljonus eiro.

Motociklus valsts iegādāsies no SIA KS14, kas ir motosportistam Kristeram Serģim piederošs uzņēmums. Viņš savulaik bijis saistīts ar nu jau likvidēto Tautas partiju un 2010. gada Saeimas vēlēšanās ticis iekļauts apvienības Par labu Latviju sarakstā, tomēr pēdējā brīdī savu kandidatūru atsaucis.

14 komentāri