Policijas jaunais auto ar 360 grādu kameru 10 minūšu laikā jau fiksējis trīs pārkāpējus

47 komentāri
Policijas jaunais auto ar 360 grādu kameru 10 minūšu laikā jau fiksējis trīs pārkāpējus
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Valsts policija (VP) šodien, 22. oktobrī, prezentē ar 360 grādu kameru aprīkotu netrafarētu policijas automašīnu, kas, neapturot transportlīdzekli, spēs konstatēt dažādus autovadītāju pieļautus pārkāpumus, tostarp telefonu lietošanu, braukšanu pie sarkanās gaismas vai bez apdrošināšanas.

Paredzēts, ka automašīnā iebūvētā kamera konstatēs pārkāpumu, taču neviens no pārkāpējiem netiks apturēts, jo automašīnas īpašniekam vēlāk tiks atsūtīts paziņojums par uzlikto sodu. Paredzēts, ka ar 360 grādu kameru aprīkotā automašīna pārkāpumus ielās sāks fiksēt jau šonedēļ.

Policija stāsta, ka apmēram 10 minūšu laikā šodien tika fiksēti trīs pārkāpumi  – telefona lietošana pie stūres, neizieta tehniskā apskate, braukšana bez apdrošināšanas. Visi pārkāpēji saņems protokolus, bet policistiem no auto pat nav jāizkāpj, jo sistēma ar kamerām pati visu izdara.

Preses konferencē piedalās VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs un Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Iecere par šādas automašīnas aprīkošanu gan nav pilnīgs jaunums, jo jau 2018. gadā šāda sistēma tika izmantota testa režīmā un pēcāk rīkots iepirkuma konkurss.

47 komentāri