Policijas auto jaunais tēls: aktīvās dzeltenās un zilās krāsas simbolizē drošību un redzamību

1 komentārs
Policijas auto jaunais tēls: aktīvās dzeltenās un zilās krāsas simbolizē drošību un redzamību
Foto: Valsts policija

Līdz ar košo trafarējumu kārtības sargu transportlīdzekļi tikuši pie jauna tēla, kas pārvērtības nebija piedzīvojis 27 gadu garumā.

Līdzšinējais – atturīgais pelēkais dizains – bija radīts 1991. gadā, kad bija svarīgi veidot savu vizuālo identitāti radikāli atšķirīgu no iepriekšējā padomju milicijas laika spilgti dzelteni zilā.

“Kaut kā toreiz dominēja tas pelēkais, laikam. Tā kā daudzkārt mūsu dzīvē. Protams, šodien šie akcenti ir pavisam savādāki. Šīs krāsas, kas daiļo automašīnu, ir Eiropā dominējošās, un šeit stāsts bija par to, kā tad mēs atšķirsimies,” norādīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Par unikalitāti tāpat kā iepriekš parūpējušies Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvji. Šoreiz – studenti un lektori.

Simbolos uz automašīnas ir redzamas tautiskās slotiņas ornaments. Savukārt krāsu un līniju kombinācija automašīnu vēl vairāk padara redzamāku un piedod dizainam dziļumu, tā norāda trafarējuma autori. Jaunums esot arī ”J” burts. Vecajā uzrakstā tas bijis bez “kājiņas”.

Pelēkā krāsa ir atstāta no iepriekšējā modeļa. Bet tumsā aktīvās dzeltenās un zilās krāsas kombinācija simbolizē drošību un redzamību.

“Lielākais izaicinājums bija tas, ka nekad nebija strādāts ar lietām, kas ir jālīmē uz mašīnas, tādēļ nebija tik skaidri zināms, kā tas izskatīsies dzīvē, bet man liekas, ka mēs ļoti labi tikām galā,” uzskata LMA studente, dizaina autore Megija Jurevica.

Interesi un sajūsmu par jauno mašīnu izskatu izrādīja daudzie skatītāji, kuri ieradās uz svinīgo identitātes maiņas ceremoniju.

Visus policijas rīcībā esošos transporta līdzekļus pārlīmēt varētu divu gadu laikā, un tas prasīs apmēram pusmiljonu eiro. Vienlaikus ir mērķis līdz šā gada 18. novembrim aplīmēt pietiekami daudz transportlīdzekļu, lai simtgades parādē vairs nebūtu jādodas ar pelēkajām mašīnām.

Tikmēr ar kārtības sargu formastērpu jauno identitāti tik raiti viss neiet. Līdz svētkiem, kā iepriekš paredzēts, pie modernajām formām netiks nedz policisti, nedz robežsargi, nedz arī ugunsdzēsēji. Iepirkuma problēmu dēļ neviens no konkursa pretendentiem neesot varējis sagatavot atbilstošu piegrieztņu formas.

1 komentārs