Policija vēl izmeklē iespējamu emocionālu vardarbību pret bērnu Bruknas muižā

2 komentāri
Policija vēl izmeklē iespējamu emocionālu vardarbību pret bērnu Bruknas muižā
PAULA ČURSKTE, LETA

Valsts policija (VP) vēl izmeklē iespējamu emocionālu vardarbību pret bērnu Bruknas muižā izvietotajā “Kalna svētību kopienā”, informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Iepriekš sāktā resoriskā pārbaude un administratīvā pārkāpuma process par emocionālu vardarbību Bruknas muižā turpinās.

Kalniņa atzina, ka pagaidām par iespējamiem likumpārkāpumiem biedrībā “Kalna svētību kopiena” jaunumu nav.

Jau ziņots, ka biedrībā “Kalna svētību kopiena” Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi konstatējusi, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no desmit līdz 12 stundām dienā bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu.

Pirmā pārbaude Bruknā notika 5. augustā, kad runāts ar bērniem un konstatēti pirmie iespējamie bērnu tiesību pārkāpumi. Pēc laika veikta atkārtota nepieteikta pārbaude, kas nav devusi pārliecību, ka pārkāpumi būtu novērsti.

Pats kopienas vadītājs, priesteris Andrejs Mediņš, noliedz lielāko daļu pārkāpumu, saistībā ar kuriem VBTAI ierosinājusi pārbaudes lietu.

Pēc viņa paustā, kāds tētis esot izdomājis konstatētos pārkāpumus, lai atriebtos par to, ka no Bruknas tika “izmests” viņa bērns, tāpēc šis incidents ir sācies.

Prāvests norādīja, ka Bruknas muižā dzīvojošajiem jāievēro ļoti stingri noteikumi un liela disciplīna, tomēr, ja viņus tas neapmierina, viņi jebkurā brīdī drīkst kopienu pamest. Tāpat viņš norādīja, ka šī esot pirmā sūdzība par “Kalna svētību kopienu”.

Viņš apgalvoja, ka neredz iemeslu sevi attaisnot, jo apsūdzības neesot nedz izmeklētas, nedz noskaidrotas, bet viņš sabiedrības acīs jau esot “baigā cūka”, un to viņš pieņemot ar “lielu mīlestību”.