Policija šonedēļ uzsākusi 19 lietvedības par pārkāpumiem tirdzniecības vietās; visbiežāk nelieto maskas un neievēro distanci

2 komentāri
Policija šonedēļ uzsākusi 19 lietvedības par pārkāpumiem tirdzniecības vietās; visbiežāk nelieto maskas un neievēro distanci
OKSANA DŽADANA, F64

Tirdzniecības vietās kopš drošas tirdzniecības koncepta ieviešanas Latvijā konstatētie pārkāpumi visbiežāk saistīti ar sejas masku lietošanas un sociālās distances neievērošanu, žurnālistiem 10.februārī preses konferencē par drošas tirdzniecības konceptu pastāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks teica, ka līdz ar drošas tirdzniecības koncepta ieviešanu policija ir veikusi daudz pārbaudes dažādās tirdzniecības vietās, sākot ar lielākajiem tirdzniecības centriem un veikaliem un beidzot ar degvielas uzpildes stacijām. “Šajās divās dienās kopumā ir pārbaudītas 1268 tirdzniecības vietas, veikti 225 preventīvi norādījumi un uzsāktas 19 lietvedības. Ja runājam par konstatētajiem pārkāpumiem, šobrīd tie vairāk ir attiecināmi tieši uz sejas masku nelietošanu un distances neievērošanu,” sacīja Krapsis.

Visas lietas ir uzsāktas pret privātpersonām par sejas masku nelietošanu vai nepareizu lietošanu un distances neievērošanu. Pēc viņa teiktā, komersanti šāda tipa prasības pārsvarā veiktajās pārbaudēs ievērojuši.

Lasi vēl: Pastiprina drošības prasības tirdzniecībā un atceļ preču sortimenta ierobežojumu atsevišķos veikalos

Tikmēr runājot par pašiem komersantiem, Krapsis teica, ka policija vairāk veic preventīvas pārbaudes un pārrunas ar komersantiem, pagaidām pārsvarā pārrunājot ar komersantiem noteiktās prasības, kas ir jāivēro, nevis sodot, jo mērķis ir, lai cilvēki ievērotu prasības un ātrāk atgrieztos no pandēmijas un ieietu normalā dzīves ritmā.

“Varbūt līdz galam atsevišķās vietās šie jautājumi nav sakārtoti. Nedēļas nogalē, kad būs pagājis kāds laiciņš, policija vērtēs prasības krietni stingrāk, komersanti aicināti ieviest noteiktās prasības tirdzniecības vietās un stingri tās ievērot, lai policijai nebūtu jāpiemēro Administatīvie sodi. Ja iekšējās kontroles sistēma nebūs izstrādāta, policija ir tiesības līdz septiņām dienām slēgt attiecīgo tirdzniecības vietu. Policijas mērķis nav sodīt, taču aicinām izvēlēties laikus, ievērot [sociālo] distanci,” viņš aicināja.

Krapsis atzina, ka šonedēļ līdz ar tirdzniecības nosacījumu izmaiņām ir novērots krietni lielāks apmeklētāju skaits veikalos nekā iepriekš. Apmeklētāji aicināti ievērot prasības un uzgaidīt, kad tirdzniecības vietā ir atļautais cilvēku skaits, nevis doties tajā iekšā priekšlaicīgi.

Ieskaties arī šeit: LTRK: Esošie ierobežojumi tirdzniecībā varētu saglabāties 2-3 nedēļas

Taujāts par policijas resursiem un kapacitāti kontrolēt tirdzniecības vietas gadījumā, ja arī komandanstunda tiks pagarināta, Krapsis teica, ka, viņaprāt, vajadzētu vairāk policijas resursu novirzīt tirdzniecības vietu un citu publisku vietu kontrolei dienas laikā. Policija izstrādājusi kontroles aktu, lai policijas darbinieki varētu kvalitatīvi veikt pārbaudi, pārbaudīt tirdzniecības vietas. Tāpat policijas darbiniekiem būs vadlīnijas, kā precīzi veikt pārbaudes.

Jau ziņots, ka no 8. februāra, ievērojot “drošas tirdzniecības” principus, paredzēts spert pirmos soļus, lai atteiktos no klātienē iegādājamo preču ierobežojuma sarakstiem. Klātienē veikalos, kuros vismaz 70% no preču sortimenta ir pārtikas preces, drīkstēs tirgot visu preču sortimentu. Līdzīgi arī veikalos, kuros vismaz 70% no preču sortimenta ir higiēnas preces, arī drīkstēs klātienē pārdot visas pārējās preces.
Arī grāmatnīcās drīkstēs pārdot visu preču sortimentu, tātad gan līdz šim atļautās preces, gan kancelejas preces, gan grāmatas.

Darbu līdzšinējā ārkārtējās situācijas regulējuma ietvaros turpina aptiekas, optikas preču veikali, degvielas uzpildes stacijas. Citās tirdzniecības vietās joprojām drīkst pārdot pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumus, dzīvnieku barību un preces, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, kā arī mājražotāju lauksaimniecības produkciju un ziedus.

No 8. februāra klātienē iegādāties drīkst elektropreču aksesuārus (vadus, pagarinātājus, lādētājus), līdzekļus kaitēkļu iznīcināšanai (dezinsekcijai un deratizācijai), kā arī, pavasarim tuvojoties, nozīmīgos stādus, dēstus, sīpolus, gumus un sēklas, substrātus un daļu materiālu augsnes ielabošanai.

Vairāk par izmaiņām lasi šeit: Izmaiņas izglītībā, tirdzniecībā un ceļošanā. Uzzini, kādi lēmumi pieņemti valdības sēdē

2 komentāri