Policija sāks vērienīgu īslaicīgās aizturēšanas izolatoru renovāciju

0 Komentāru
Policija sāks vērienīgu īslaicīgās aizturēšanas izolatoru renovāciju
FOTO: LETA

Līdz nākamā gada pavasarim policija renovēs 10 īslaicīgās aizturēšanas izolatorus un vēl 11 vietās paredzēts uzlabot aizturēto apstākļus. Šobrīd liela daļa telpu neatbilst Eiropas standartiem un sūdzības par tām nonāk pat līdz Eiropas cilvēktiesību tiesai. Izolatoru remonts tiks veikts par Norvēģijas piešķirtajiem līdzekļiem.

Projektu par īslaicīgās aizturēšanas vietu standartu uzlabošanu policija sāka pērn pavasarī. Nu tas nonācis līdz iepirkuma konkursa izsludināsanai par telpu renovāciju. Plānots, ka līdz nākamā gada pavasarim pamatīga rekonstrukcija notiks 10 Latvijas pilsētu īslaicīgās aizturēšanas izolatoros. Vēl 11 vietās tiks veikts kosmētiskais remonts. Tās ir vietas, kur cilvēki tiek aizturēti uz laiku līdz 48 stundām.

Pēc policijas teiktā, patlaban daudzi izolatori neatbilst virknei prasību, par ko aizturētie nereti vēršas pat Eiropas cilvēktiesību tiesā.

Izolatoru renovācijas projekts tostarp paredz logu nomaiņu, sanitāro mezglu sakārtošanu, arī videonovērošanas kameru uzstādīšanu. Izolatoros turpmāk vairs nedrīkstēs smēķēt.

Īslaicīgās aizturēšanas izolatoru uzlabošanas projektam atvēlēti vaitāk nekā 2 miljoni eiro, no kuriem lielāko daļu piešķīrusi Norvēģija. Nauda paredzēta  ne vien telpu renovācijai un aprīkojuma iegādei, bet arī darbinieku apmācībai.

0 Komentāru