Policija radījusi mobilo lietotni, kas atvieglos apmaldījušos cilvēku atrašanu

Komentāri

Pie mobilās lietotnes ar iedzīvotājiem un pašai policijai noderīgām funkcijām ticis strādāts divus gadus. Pāris mēnešus aplikācija testēta un nu beidzot nodota lietošanai pilnā apmērā.

Produkta nosaukums ir “Mana drošība”. Tas pieejams Android un Apple platformu lietotājiem un lejupielādējams bez maksas. Policijā akcentē, ka viena no galvenajām priekšrocībām, ko aplikācija nodrošina, ir iespēja ļoti precīzi nosūtīt savas koordinātas. Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics uzsver, ka parasti nelaimē nonākuša cilvēka atrašanās vietu nosaka, izmantojot mobilo operatoru torņu raidītos datus, bet tagad – zvanot no mobilās aplikācijas, glābējiem automātiski tiek nosūtītas GPS koordinātas.

Lietojot šo mobilo lietotni, kļūda tiek noteikta 10 metru rādiusā, un šajā teritorijā mums personu atrast nav problēmu. Kļūda vairs nav 25 un 50 kilometri, kā tas bija līdz šim.

Vienlaikus lietotnē ir iespēja nosūtīt savu atrašanās vietu, glābējus neizsaucot. Pēc Andra Rinkevica teiktā, šī iespēja var būt noderīga, ja palīdzība jau ir ceļā, bet mainījusies zvanītāja atrašanās vieta.

Ja ir gadījums, ka esat apmaldījies un pa mežu staigājat uz riņķi, un, visticamāk, vienā vietā nesēžat. Līdz ar to jums ik pēc laika ir nepieciešams glābšanas dienestam nosūtīt savas atrašanās koordinātas, pretējā gadījumā jums būtu jāveic atkārtots zvans. Tas tērētu bateriju un būtu slogs operatoram, atbildot uz šiem zvaniem.

Foto

Līdz ar koordinātu nosūtīšanas iespēju, lietotnē iekļauj vēl virkni iedzīvotājiem noderīgu funkciju, kas vienlaikus atvieglos arī policijas darbu. Tostarp uzzināt, kā rīkoties pēc satiksmes negadījuma un vai jāsauc policija, varēs mobilajā ierīcē. Izmantot lietotni aicināti arī satiksmes negadījumu aculiecinieki, tostarp informējot par izmeklēšanā noderīgiem videoreģistratoru ierakstiem. Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis ir pārliecināts, ka aculiecinieki par redzēto nereti neziņo, jo baidās, ka tiem ar visiem materiāliem, tostarp fotogrāfijām, būs jāiet uz policiju un iestāsies kāda atbildība. Aplikācija visu šo procesu krietni vien atvieglo.

Šeit ir tā iespēja policiju gan informēt, gan nosūtīt šīs te notikuma vietas fotogrāfiju. Piemēram, ļoti daudz ceļu satiksmes negadījumu ar aizbraukšanu no notikuma vietas notiek stāvlaukumos pie tirdzniecības centriem, kad kāds neuzmanīgs autovadītājs bojā citam piederošu transporta līdzekli. Tomēr mēdz būt, ka kāds liecinieks šo situāciju pamana un šī ir tā iespēja šo informāciju nodot policijai.

Policija akcentē, ka iedzīvotājiem, kas kādas ziņas sniegs, nav jābaidās, ka viņi tūlīt tiks saukti uz nopratināšanu. Cilvēki tiks uzrunāti tikai tad, ja šī informācija nepieciešama patiesības noskaidrošanai. Vienlaikus kārtībsargiem ir cerība, ka, sazinoties caur viedtālruņa aplikāciju, krietni vien atslogotos operatīvo dienestu tālruņa līnijas, kur ļaudis nereti zvana, lai informētu par situācijām, kuru risināšana nav steidzama.

Lasi vēl