Policija pret novadu reformu vērsto protesta akciju dalībniekiem atgādina ievērot satiksmes noteikumus

3 komentāri
Policija pret novadu reformu vērsto protesta akciju dalībniekiem atgādina ievērot satiksmes noteikumus
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Valsts policija (VP) ceturtdien, 5. martā, uzraudzīs satiksmi un sabiedrisko kārtību pret novadu reformu vērstās protesta akciju laikā un atgādina, ka protestu dalībniekiem ir jāievēro satiksmes noteikumi, aģentūru LETA informēja VP.

Plānots, ka ceturtdien no plkst. 7.30 līdz 11.00 protesta akcijās pret administratīvi teritoriālo reformu iedzīvotāji ar vairākiem desmitiem smagās tehnikas vienību mēģinās apgrūtināt satiksmi, lēni pārvietojoties kolonnās pa vairākiem galvenajiem Latvijas autoceļiem.

Kolonnu kustība plānota lielākoties posmos uz autoceļa Rīga-Ventspils, Tallinas šosejas virzienā no Skultes apļa uz Saulkrastu apļa pusi, kā arī autoceļa Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža virzienā no Elejas, skarot Jelgavas robežu un apli pie iebraukšanas Jelgavā.

Policija “strikti atgādina, ka visiem satiksmes dalībniekiem – gan tiem, kas piedalās plānotās protesta akcijās, gan tiem, kas dosies savos ikdienas maršrutos – ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi”.

Protesta akciju dalībnieki nedrīkst radīt situāciju, kad starp kolonnā braucošajiem transportlīdzekļiem ir nepietiekama distance, kas liedz citiem satiksmes dalībniekiem drošos ceļa posmos veikt apdzīšanas manevru, atzīmē policija. Savukārt satiksmes dalībnieki, kuri dosies savās ikdienas gaitās vienlaicīgi ar protesta akcijas dalībniekiem, tiek aicināti pirms manevru veikšanas rūpīgi izvērtēt, vai tas ir droši, un neveikt agresīvus un nepārdomātus manevrus.

Policija gādās par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu arī protesta pasākumos, kas norisināsies pilsētu centros.

Protesta akcijas var radīt neērtības, tomēr policija aicina sabiedrību neaizmirst par cieņu vienam pret otru, kā arī būt saprotošiem un iecietīgiem.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien no plkst. 7.30 līdz 9.30 novadu iedzīvotāji rīkos protesta akciju pret administratīvi teritoriālo reformu, pārvietojoties pa valsts lielākajiem autoceļiem ar smagās tehnikas vienībām. 5. martā Saeima otrajā lasījumā sāks skatīt likumprojektu par administratīvi teritoriālo reformu, kas neapmierina vairākas pašvaldības, kuras neatbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieceri par novadu apvienošanu.

3 komentāri