Policija piesaka karu televīzijas pirātiem – pret izplatītājiem trīs gadu laikā uzsākti 40 kriminālprocesi

1 komentārs

Namu apsaimniekotāji vai, piemēram, elektropreču veikalu pārdevēji – izrādās, starp šo profesiju pārstāvjiem mēdz būt negodīgi ļaudis, kas piepelnās ar TV pirātismu, piedāvājot par lētāku samaksu nelikumīgi iegūt pieeju simtiem televīzijas kanālu.

Triju gadu laikā pret TV pirātiem uzsākti 40 kriminālprocesi, jo autortiesību īpašniekiem tika nodarīts būtisks kaitējums. Iztiesāti kopumā četri kriminālprocesi. Policija pat radījusi vidējā TV pirāta tēlu.

“Bieži vien esam saskārušies, ka tie ir namu apsaimniekotāji, kuri ierīko nelielus iekšējas vājstrāvu tīklus, tajos izplata saturu. Bieži vien tie ir individuālā darba veicēji, piesaistīti elektroveikaliem. Kuri kā papildu pakalpojumu piedāvā šo nelegālo pakalpojumu,” norāda Valsts policijas pārstāvis Dmitrijs Homenko.

Visā pasaulē arvien populārāks ir VPN serviss – digitāls pakalpojums, kas ļauj slēpt datora lietotāja īsto adresi. Līdz ar šo rīku, iespējams paslēpties no tiesībsargājošo iestāžu acīm. Policija gan uzskata, ka laika gaitā šī problēma atrisināsies pati no sevis.

“Jautājums ir mazliet provokatīvi filozofisks – varbūt vēlreiz jārunā par gala patērētāju sodīšanu, jo policija nevar ieiet katrā mājā, bet tas ir mērķis, uz kuru iesim, un grozījumi būs liels solis tajā virzienā,” saka Biedrības “Par legālu saturu!” izpilddirektore Dace Kotzeva.

Daudzviet ārzemēs ar pirātiem cīnās, sodot arī patērētāju. Proti, interneta pakalpojumu piegādātājs ar digitālajiem filtriem automātiski nosaka, kurš lietotājs ir izmantojis “torentu” servisus, lai nozagtu, piemēram, filmas vai seriālus, un automātiski izsūta soda kvītis.

1 komentārs