Policija pastiprināti kontrolē drošību uz ceļiem

5 komentāri

Valsts policija šodien, 24.jūnijā, pastiprināti patrulē uz ceļiem. Vairums pārbaudīto šoferu mašīnu vadīja skaidrā, tomēr noķerti arī pārkāpēji.

Carnikavas novadā aizturēts vīrietis, kurš pie stūres sēdās gandrīz trīs promiļu reibumā, turklāt bez tiesībām.

Rītu likumsargi iesāka ar posteni galvaspilsētā pie Gustava Zemgala gatves pārvada. Alkohola koncentrāciju asinīs pārbauda visiem šoferiem bez izņēmuma. Lai gan ik pa brīdim rācijās pienāk ziņas, ka iereibušie aizturēti gan Bolderājā, gan Piņķos, Gustava Zemgala gatvē pārbaudītie šoferi izrādījušies godīgi.

”Es vispār esmu iebraucējs un vienmēr apbrīnoju policistu darbu. Alkohola pārbaudes – tas ir ļoti nopietni, jo dzērušais pie stūres būtībā ir noziedznieks pie stūres,” stāsta kāds apzinīgs šoferis.

Patruļas cenšas būt pēc iespējas mobilākas, tādēļ drīz vien dodas reidā uz Pierīgu. Tur vienam šoferim alkohola koncentrācija asinīs ir atļauto normu robežās.

Drīz pēc tam likumsargi pārtver braucēju, kurš pie stūres sēdies pamatīgā ”kunga prātā”. Alkometrs uzrāda gandrīz trīs promiļu reibumu. Vainīgais apdraudējis ne tikai sievas, bet arī sava bērna dzīvību. Vēlāk noskaidrojās, ka arī autovadītāja apliecības viņam nav.

”Manai sievai palika slikti un viņa paprasīja vai varu apsēsties pie stūres. Es apsēdos, sākām braukt un atbrauca policija. Es bez tiesībām braukāju. [Jums droši vien atņēma tiesības?-red. TV3 Ziņas] Nē, man nekad nav bijis,” stāsta likumpārkāpējs.

Nu bezatbildīgajam braucējam būs jāatžirgst policijas uzraudzītam.

”Pirmais mērījums uzrādīja 2,78 otrs pēc 15 minūtēm. Par šo pārkāpumu viņam draud kriminālatbildība. Principā jau iestājās kriminālatbildība. Tālāk jau vadītājs tiks transportēts uz Gaujas ielu,” skaidro Valsts policijas Ceļu policijas bataljona 6.rotas komandiera vietnieks Verners Vangravs.

Likumsargi atgādina, ka iedomas par to, ka alkohols no asinīm iziet ātrāk, ja īsi pēc grādīgo dzērienu lietošanas esi kārtīgi paēdis vai nopeldējies, var dārgi atspēlēties pārbaužu laikā.

Kopumā vakar, 23.jūnijā, visā valstī pieķerti 19 dzērājšoferi. Lielākā daļa no tiem pie stūres sēdušies ievērojamā alkohola reibumā – vismaz pusotras promiles reibumā.

5 komentāri