Policija par atklāto narkotiku kravu: Daļa bija paredzēta Latvijas tirgum, bet vairums transportēšanai pāri robežai

1 komentārs

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis pavēstījis par kādu sekmīgu operāciju, kas īstenota tieši pirmās skolas dienas priekšvakarā – likumsargiem izdevies aizturēt iespaidīgu, vairākus miljonus vērtu narkotiku kravu.

Izņemti teju 400 kilogrami narkotisko vielu, kas nākušas no Rietumeiropas – metamfetamīns, hašišs un “ectasy” tabletes, un aizturētas sešas personas, tostarp viens ārvalstnieks. Visi saistīti ar organizēto noziedzību un vecumā no 20 līdz 60 gadiem. Daži jau agrāk bijuši policijas redzeslokā, tiesāti par izspiešanu. Uzietās narkotiku kravas vērtība varētu sasniegt pat piecus miljonus eiro.

“Tur varētu būt 200-230 kilogrami hašiša, ap 100 kilogramiem amfetamīna, pārējais ap 40-50 kilogramiem “ectasy” tablešu. Jāgaida ekspertīzes slēdzieni, iepakojumi atšķiras,” norāda VP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas priekšnieks Sandis Radziņš.

Daļa šīs kravas bijusi paredzēta tieši Latvijas tirgum, bet vairums tomēr transportēšanai pāri robežai. “Hašišs Latvijas tirgū nav populārs. Viennozīmīgi tā ir Krievijas tirgus prece, Baltkrievijas prece, bet Latvijas tirgū hašišs nav aktuāls. Kas attiecas pārējām divām vielām – amfetamīns, MDMA – jā, šīs ir “brenda” narkotikas arī Latvijas tirgū,” skaidro Radziņš.

Pirmdien uzietā narkotiku krava ir šogad jau trešā vērienīgākā apjoma ziņā. Teju identisks daudzums tika atklāts pavasarī un gada sākumā, kā atminamies, Koknesē tika uzieta Latvijas rekordkrava – divas tonnas kokaīna. Šobrīd ir sākta šā kokaīna iznīcināšana sadedzinot. Tāpat šīs krimināllietas izmeklēšanā notiekot virzība, un policijai jau esot skaidra notikušā bilde – kas un kā ir bijis, raidījumam “900 sekundes” atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Šajā lietā pie atbildības sauktas desmit personas, bet vēl atsevišķi cilvēki ir izsludināti meklēšanā.

“Būsim godīgi – neviena valsts nav spējusi likt pretī tos līdzekļus, to reakciju, sistēmu, lai… jā, lai ierobežotu, bet ne lai pateiktu, ka narkotiku kādā valstī nav, pat neskatoties, kāds tur režīms. Tā kā šeit ir jautājums par to, ka visiem spēkiem ir jācīnās pret šo ļaunumu, tas ir ielu noziedzības, nacionālās drošības, iekšējās drošības jautājumi. Tā ir organizētā noziedzība, kas pelna lielas summas,” teic Ķuzis.

Kā norāda Ķuzis, pēc paveiktā Kokneses kokaīna lietā starptautiskie partneri tagad mums uzticas. Daudzu valstu tiesībsargājošās iestādes vēršas pie Latvijas likumsargiem, lai īstenotu kopīgas operācijas. Un arī vakardienas aizturēšanas un narkotiku izņemšana varēja notikt ārvalstu partneru iniciatīvas dēļ.