Policija novēro būtiskus uzlabojumus sejas aizsegu izmantošanā sabiedriskajā transportā Rīgā

1 komentārs
Policija novēro būtiskus uzlabojumus sejas aizsegu izmantošanā sabiedriskajā transportā Rīgā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Kopš pirms nedēļas Rīgas pašvaldības policija (RPP) sāka aktīvas pārbaudes sabiedriskajā transportā, situācija būtiski uzlabojusies, pavēstīja RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

Ja pirmajās pārbaužu dienās vidēji katrā transportlīdzeklī bija trīs pasažieri bez mutes un deguna aizsegiem, tad pašlaik katrā transportlīdzeklī vidēji tiek konstatēts viens pārkāpums, viņš atzīmēja.

Laika posmā no 15. maija līdz 21. maijam policijas darbinieki ir pārbaudījuši 402 transportlīdzekļus, kopā konstatēti 670 pasažieri, kuri neizmantoja mutes un deguna aizsegus. Policijas novērojumi liecina, ka lielai daļai pārkāpēju ir maskas vai cita veida aizsegi, taču viņi bieži izvēlas tos nelietot, jo tā viņuprāt esot ērtāk. Aptuveni katrs otrais pārkāpējs pēc policijas aizrādījuma no somas izvilka masku vai šalli, kuru uzreiz uzlika, taču 297 gadījumos kārtīgas sargi masku pasažierim piešķīra, jo viņam nebija nekāda veida deguna un mutes aizsega.

Sadovskis atzīmēja, ka nedēļas laikā situācija ievērojami uzlabojusies, proti, 15.maijā policisti pārbaudīja 64 transportlīdzekļus, kur mutes un deguna aizsegi nebija 155 pasažieriem jeb katram trešajam. Taču nedēļu vēlāk, kad tika pārbaudīti 45 transportlīdzekļi, maskas nebija vien 43 pasažieriem. Lielākā daļa pasažieru pēc kārtības sargu aizrādījuma izturas saprotoši un pārkāpumu uzreiz novērsuši, tādēļ šajos gadījumos policisti aprobežojušies ar aizrādījumu izteikšanu. Protokols noformēts tikai vienam pasažierim, kurš pat pēc vairākkārtējiem aizrādījumiem kategoriski atteicās lietot sejas aizsegu.

RPP pārstāvis atzīmēja, ka, ņemot vērā, ka maskām ir jābūt pilnīgi visiem pasažieriem, policija pārbaudes turpinās. Turklāt, ņemot vērā, ka iedzīvotājiem tika dota vairāk nekā nedēļa pierast pie jaunajiem ierobežojumiem, turpmāk policisti arī biežāk lems par iespēju piemērot naudas sodu, ja sejas aizsegs netiks izmantots.

LETA jau ziņoja, ka no 12.maija sabiedriskajā transportā pasažieriem jāvalkā sejas aizsegi, piemēram, sejas maska, respirators, šalle, lakats un tamlīdzīgi.