Policija noteikto ierobežojumu neievērošanu pārsvarā konstatējusi Latgales reģionā

Pievienot komentāru
Policija noteikto ierobežojumu neievērošanu pārsvarā konstatējusi Latgales reģionā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Valsts policija (VP) pagājušajā diennaktī sākusi 12 lietvedības par par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu, un lielākā daļa pārkāpumi konstatēti Latgales reģionā, informēja VP.

Kopumā policija diennakts laikā veikusi 1488 pārbaudes par ārkārtējās situācijas ierobežojumu iespējamu neievērošanu.

Lasi vēl – Saslimšana ar Covid-19 konstatēta vēl deviņiem cilvēkiem; trīs pacienti ir smagā stāvoklī

Līdz šim lielākā daļa konstatēto pārkāpumu bijusi saistīta ar pulcēšanās ierobežojumu, tostarp, par divu metru distances neievērošanu.

Jau ziņots, ka Lieldienu brīvdienās policija pirmo reizi bija piemērojusi maksimālo naudas sodu 2000 eiro apmērā par karantīnas un pašizolācijas noteikumu neievērošanu.

Policisti 10.aprīlī veikuši pārbaudi pie kāda 1989.gadā dzimuša vīrieša, kuram saslimšanas ar Covid-19 dēļ bija noteikta stingra pašizolācija. Policisti konstatēja, ka vīrietis neievēro pašizolāciju, bija pametis savu dzīvesvietu un devies izbraukt ar automašīnu.

Vēlāk konstatēts, ka vīrietis atkārtoti nav ievērojis pašizolāciju, tāpēc viņam piemērots vēl viens 2000 eiro sods.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

Kā iepriekš skaidroja policija, administratīvās lietvedības sākšana automātiski nenozīmē, ka personai tiks piemērots sods. Policija vispirms noskaidro apstākļus un tikai tad pieņem lēmumu.